GündemPolitikaSağlıkSon 24 Saat

Menzil üyesi doktor yeniden göreve başladı

Sosyal medyada medeni kanunu ve tek eşliliği hedef alan paylaşımları nedeniyle tepki alan ve ardından görevden alınan Menzil tarikatı üyesi Dr. Ali Edizer’in yeniden göreve getirildiği anlaşıldı.

Ankara’da göreve başladı

Eski adıyla GATA, yeni adıyla Sağlık Bilimleri Üniversitesi Gülhane Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin başhekim yardımcılığı görevini yürüten Edizer’in 9 Mart 2021’de Ankara Güdül Devlet Hastanesi’nde yeniden göreve başladığı anlaşıldı.

5 Ekim 2020’de görevden alınan ardından tepkiler dinmeyince 8 Ekim’de meslekten uzaklaştırılan tarikatçı doktor bir televizyon programıyla ilgili şu paylaşımda bulunmuştu: “Esra Erol’a bizi götüren yolun başı, İsviçre Medeni Kanununun kabul edilmesidir. Sorsan ‘kadına özgürlük ve uygarlık’ kazandırıldı. Resmiyete tek eşlilik, fiiliyatta zina ve fuhuş serbestliği. Kuvveden fiile batı ahlâksızlığı…”

CHP konuyu meclise taşıdı

CHP Ankara Milletvekili Murat Emir, “Sağlık Bakanlığı, laikliği ve medeni hukuku hedef alan Edizer hakkında soruşturma açmıştı. GATA’nın meczubu olan bu kişi görevine nasıl döner? Demek ki bu soruşturma da göstermelik açılmış” tepkisini gösterdi. Edizer hakkında açılan soruşturmanın sonucuna ilişkin kamuoyuna herhangi bir bilgi verilmediğini kaydeden Emir, konuyu soru önergesiyle TBMM gündemine taşıdı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir