KadınManşet - YanTüm Haberler

Melek İpek üniversite sınavına girdi, hedefinin ‘matematik öğretmenliği’ olduğunu söyledi

İşkenceci eşini öldürdüğü gerekçesiyle yargılanan ve 26 Nİsan tarihinde tahliye edilen Melek İpek, üniversite sınavına girdi. Hedefinin ‘matematik öğretmenliği’ olduğunu belirten İpek, “Kazanana kadar deneyeceğim” dedi.

Antalya’da, yıllarca şiddet ve işkence gördüğü eşini öldürdüğü gerekçesiyle tutuklandıktan 108 gün sonra, 26 Nisan’da tahliye edilen 31 yaşındaki Melek İpek, Yükseköğretim Kurumları Sınavı’nın ikinci oturumu Alan Yeterlilik Testi’ne girdi. Sınavının iyi geçtiğini belirten İpek, kazanamazsa seneye tekrar deneyeceğini söyledi.

Akdeniz Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde sınava giren İpek, kızları Ceylin Deniz ve İkra Nur ile ders çalışarak hazırlandığını söyledi. Hedefinin Akdeniz Üniversitesi’nde ‘matematik öğretmenliği’ okumak olduğunu söyleyen İpek, “Sınavım iyi geçti, güzeldi. Dünküne göre daha kolaydı. Bildiklerimi yaptım. Bakalım nasip artık bekleyeceğiz. Hedefime ulaşamazsam seneye bir daha deneyeceğim. Bu sene çok fazla çalışma zamanım olmadı. Kazanana kadar deneyeceğim.” ifadelerini kullandı.

https://yaziyor.org/2021/04/28/melek-ipek-davasi-mubasir-de-dahil-herkes-agladi/
https://yaziyor.org/2021/04/26/melek-ipek-cocuklarina-kavustu/
https://yaziyor.org/2021/04/26/melek-ipek-tahliye-edildi/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir