GündemManşet - YanSağlık

Mehmet Ceyhan, hakkındaki ‘tutuklansın’ kampanyasına ilişkin konuştu

Pandemi döneminde sıkça ekranlarda görülen Prof. Dr. Mehmet Ceyhan, hakkındaki ‘tutuklansın’ kampanyası ve CİMER’e şikayet edilmesine ilişkin açıklamalarda bulundu.

Çocuk Enfeksiyon Hastalıkları Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Mehmet Ceyhan, koronavirüs salgını ve aşılama ile ilgili yaptığı açıklamalar nedeniyle hakkında suç duyurusunda bulunulması ve sosyal medyada, ‘tutuklansın’ şeklinde paylaşımlar yapılması hakkında konuştu.

“Çöp kadar önemli değil”

“Beni şikayet edenler, sosyal medyada hakkımda yalan, iftira dolu haberler yazanlar, şunu bilsinler ki ben hiç dikkate almıyorum, yazdıklarını okumuyorum” diyen Ceyhan, “30 yıldır bunu yapıyorlar. Ben 30 yıldır aşının önemini, bilimsel yaklaşımın önemini anlatıyorum. Bundan zarar gördüğünü düşünen bir kesim varsa onların yazdıkları, söyledikleri çöp kadar önemli değil benim açımdan. Paniğe sevk etme meselesine gelirsek doğrular, panik yaratıyorsa ki o fikirde değilim. Tam tersine ben halka da direkt hitap etmeden, devlete de ‘Şunları yaparsanız bu salgın daha kolay kontrol altına alınır’, ‘Şunlarla salgınla mücadele zarar görür’ diye konuşuyorum” ifadelerini kullandı.

“30 yıldır organize saldırmalarına alıştım”

DHA’ya konuşan Prof. Dr. Ceyhan, Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi’ne (CİMER) şikayet edildiğini de vurgulayarak, “Kasım ayında bir vatandaş, beni Antakya’dan CİMER’e şikayet etmiş. Yazısı geldi daha yeni, cevap yazdım. Çok enteresan, diyor ki ‘Halkı paniğe ve korkuya sevk ediyor’. Örnek olarak da bir gazetede çıkan haberin fotokopisini eklemiş. O haberde ben şöyle diyorum; ‘Kasım ayında vakalar azalmıştı, şunları yapmazsak biz 3’üncü dalgayı yaşarız, şunlar yapılırsa yaşamayız’. Şikayet edenin şanssızlığına bakın ki hemen arkasından çok büyük artış dalgası yaşamışız. Onun beni suçladığı şeyde belki benim dediklerim dikkate alınsaymış belki bu düzeyde yaşamayabilirmişiz. O yüzden hiçbir önemi yok benim için. Onların 30 yıldır çok organize saldırmalarına alıştım” diye konuştu.

https://yaziyor.org/2021/05/03/ceyhan-cok-bulasici-bir-mutant-virus-turkiyede-yayilmis-durumda-yenileri-de-geliyor/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir