SağlıkTüm HaberlerYaşam

Maske yerine peçe yeterli dedi, bunu kabul etmeyen hemşireyi sosyal medyada teşhir etti

Kocaeli’nde, maske takmayıp peçe yeterli diyen Hasret Arslan adlı hastanın bu gerekçesini “Risk alamam” diye kabul etmeyen hemşire hastanın eşi Cihan Arslan tarafından sosyal medyada fotoğrafı ile teşhir edildi.

Önceki gün, Kocaeli Darıca Farabi Hastanesi’ne giden Hasret Arslan hemşirenin kendisinden maske takmasını istemesine rağmen, peçenin yeterli olduğunu savundu. Bunun üzerine, hemşire “Risk alamayacağını” söyleyerek işlem yapamayacağını söyledi. Bir yılı aşkındır koronavirüsü ile en ileriden mücadele eden sağlık emekçilerinin kendi yaşamlarını da korumaya çalıştığı ve pek çok zorluğa göğüs germeye çalıştığı böylesi bir dönemde kurallara uymayan hasta ve yakını hemşire ile tartıştı.

Taraflar birbirinden şikayetçi oldu

Daha sonra olay polise bildirildi. Hemşire şikayetçi olurken maske takmayan hasta ve yakını karakola götürüldü. Hemşirenin şikayetine karşılık hastanın eşi olan Cihan Arslan de hemşirden şikayetçi oldu.

Olayı sosyal medya hesabından paylaşan Cihan Arslan’ın kuraları tanımadığını belirtmek yerine ayrımcılığa uğradığı yönündeki beyanlar pek çok sosyak medya kullanıcısı tarafından eleştirildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir