Gündem

Kürşat Ayvatoğlu’nun ifadesi ortaya çıktı

Uyuşturucu kullanırken çekilen görüntüleri sosyal medyada paylaşılan AKP’li Kürşat Ayvatoğlu, ikinci ifadesinde yaşananları itiraf ederken, “Ben bu olayda mağdurum” dedi.

Uyuşturucu kullanırken çekilen görüntüleri ortaya çıkan eski AKP Genel Merkezi çalışanı Kürşat Ayvatoğlu, iki kez gözaltına alındıktan sonra ev hapsi cezası almıştı. İlk ifadesinde kullandığı maddenin ‘pudra şekeri’ olduğunu savunan Ayvatoğlu, ikinci ifadesinde ‘kokain’ kullandığını itiraf etti, “Ben bu olayda mağdurum” dedi.

Habertürk’ten Fevzi Çakır’ın haberine göre Ayvatoğlu’nun ikinci kez gözaltına alınmasının ardından verdiği ifade özetle şöyle:

“1,5 yıldır kullanıyorum”

“Ben uyuşturucu veya uyarıcı maddelerden esrar maddesini ve kokain maddesini tahmini olarak, 1,5 yıldır kullanmaktayım…Kullanmış olduğum esrar maddesini genelde arkadaş ortamında para karşılığı olmadan kullanmaktayım. Ancak kokain maddesini tam olarak tanımadığım arkadaş ortamından Ayhan olarak bildiğim 35 yaşındaki erkek şahıstan alıyordum. 1 gram civarında kokain maddesini 500 TL karşılığında satın almaktayım.  

“Para karşılığı hiç kimseye temin etmedim”

Ben para karşılığı hiç kimseye uyuşturucu madde temin etmedim. Ben bu şahsa (Y.M., sosyal medyada yayımlanan görüntüleri paylaşan) herhangi bir şekilde uyuşturucu satışı yapmadım. Kendisiyle buluştuğumuzda içmek için yanımda bulunan kokain maddesini ortak kullanıyorduk. Bu olay 2-3 defa oldu. 

“Videoyu izleyince hatırladım, ben bu olayda mağdurum”

Bu videodaki kokain maddesini kullanan şahıs benim. Daha önceki ifademde ben bu maddeden pudra şekeri olarak bahsetmiştim. Ancak videonun tam hali emniyette izletilince, olayın geçen yıl Kastamonu’da yaz aylarında yaşandığını hatırladım. Araçta arkadaşlarımla kokain kullandık. Videonun çekildiğinden haberim yoktu. Ben çekmedim. Bu videoyu çeken ve atan suç işlemiştir. Ben bu olayda mağdurum.”

“Amacım Kürşat’ı rezil etmekti”

Söz konusu görüntüleri sosyal medyada yayılması için şüpheli Yağız M., ise ifadesinde, “Twitter hesabımdan bir hafta önce … isimli hesaba Kürşat’ın kokain maddesi kullandığı videoyu yayılması için gönderdim. Amacım kimseyi uyuşturucuya özendirmek değildi. Aramızda husumetlim olan Kürşat’ı rezil etmekti” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir