GündemSon 24 SaatTüm HaberlerYaşam

Kurban etmek istedikleri hayvan kaçınca peşinden gitmişti; ölü bulundu

Pursaklar ilçesinde kaçan kurbanlığı yakalamak için peşinden gittikten sonra kaybolan 19 yaşındaki Onur Alp Eker’in cansız bedenine ulaşıldı.  

Ankara’nın Pursaklar ilçesinde dedesinin kurban bayramında kesmek istediği ve ölmemek için kaçan kurbanlık hayvanı yakalamak için peşinden giden ve kaybolan 19 yaşındaki tıp fakültesi öğrencisi Onur Alp Eker, ölü bulundu.  

Kaybolması ardından Çalseki yakınlarında bulunan bir evin güvenlik kamerasına yansıyan görüntülerde Eker’in elinde bir sopa ile yolda yürüdüğü görülüyordu. Bayram’ın birinci günü başlayan arama çalışmaları 3 gün boyunca sürdü.  

50 Kilometrelik alan tarandı

Jandarma, polis, AFAD, UMKE, yunus ekipleri, bekçiler ve sivil toplum kuruluşlarından oluşan yaklaşık 200 kişilik ekiple Kurban Bayramı’nın üçüncü günü de süren aramalar, Eker’in telefonunun şarjı bitmeden önce son sinyal verdiği noktada yoğunlaştırıldı. Havdan ve karadan yapılan aramada 50 kilometrekarelik alan tarandı. Bölgedeki hobi bahçeleri de kontrol edildi.   

Soruşturma başlatıldı

Eker’in cansız bedeni en son kamera kayıtlarına yandığı Sirkeli Mahallesi Çalseki mevkiinde bir bölgede bulundu. Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir