GündemKadınManşet - YanSon 24 Saat

Konya’da üç gün önce tahliye olan erkek daha önce bacağından bıçakladığı 8 aylık hamile eşini katletti

Konya’da, Ramazan Menek adlı erkek daha önce bacağından bıçakladığı ve ayrı yaşadıkları 8 aylık hamile eşi Tuba Menek’i öldürdü. Ramazan Menek eşini öldürdükten sonra eve geri gelince evde inceleme yapan polisler tarafından yakalandı.

Dün saat 00.30 sıralarında Karatay’da, 3 gün önce hapishaneden tahliye olan Ramazan Menek, ayrı yaşadığı eşi Tuba Menek’in evine geldi. Ramazan Menek, Tuba Menek’e bıçakla saldırdı. Ramazan Menek Tuba Menek’i boğazını keserek öldürdü. Kadının cansız bedenini banyodan yatak odasına taşıyan Ramazan Menek, oturma odasındaki 2 yaşındaki kızı Gülay Menek’i de alarak evden kaçtı.

Gürültüyü duyan komşularının ihbarı üzerine adrese polis ve sağlık ekibi sevk edildi. Eve gelen polisler, Tuba Menek’i yatak odasında kanlar içerisinde yatarken buldu. Sağlık ekibinin yaptığı kontrolde Menek’in yaşamını yitirdiği belirlendi. 8 aylık hamile olduğu saptanan Tuba Menek’in cenazesi, yapılan incelemenin ardından otopsi için Konya Şehir Hastanesi’ne götürüldü.

Daha önce bacağından bıçaklamış

Ramazan Menek’in ocak ayında da Tuba Menek’i kıskançlık tartışmasında bacağından bıçakla yaraladığı, olaydan sonra da tutuklandığı ortaya çıktı. Geçen sürede görülen 2 duruşmada Tuba Menek’in çocuklarının babasız kalmaması için şikayetini geri çektiği, bunun üzerine de Ramazan Menek’in 3 gün önce tahliye edildiği belirtildi.

Konya Şehir Hastanesi’nde otopsisi tamamlanan Tuba Menek’in cenazesi ise kılınan namazın ardından toprağa verildi.

‘Hakkımı yaptım’

Ramazan Menek, kızları Gülay (2) ile birlikte olayın meydana geldiği eve geri gelince polis ekipleri tarafından yakalandı. Cinayet Büro Amirliği ekiplerince gözaltına alınan Menek, gazetecilerin ‘Neden yaptın?’ sorusuna “Hakkımı yaptım” diye cevap verdi.

Ramazan Menek, Asayiş Şube Müdürlüğü’ne götürüldü.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir