GündemManşet - Yan

Kaftancıoğlu’na ‘hakaret’ cezası: Erdoğan’a tazminat ödeyecek

Canan Kaftancıoğlu’nun, AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan hakkındaki paylaşımları nedeniyle tazminat ödemesine karar verildi.

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan hakkında sosyal medyada ‘hakaret içeren paylaşımlar’ yaptığı gerekçesiyle 56 bin lira tazminat ödeyecek.

AA’nın haberine göre Büyükçekmece 6. Asliye Hukuk Mahkemesindeki karar duruşmasına, davacı Erdoğan’ın avukatları Ferah Yıldız ve Ümit Kudbay ile Canan Kaftancıoğlu’nun avukatı Mehmet Süleyman Türker katıldı.

Erdoğan’ın avukatları tazminat talep etti

Erdoğan’ın avukatları, her bir haksız fiil bakımından tazminata hükmedilmesini talep etti. Kaftancıoğlu’nun avukatı, müvekkilinin hakaret kastı olmadığını belirterek davanın reddini istedi. Dosyayı karara bağlayan mahkeme, Kaftancıoğlu’ndan 56 bin lira manevi tazminat alınarak Erdoğan’a verilmesine hükmetti.

Erdoğan’ın avukatları tarafından hazırlanan ve mahkemeye sunulan dava dilekçesinde, Canan Kaftancıoğlu’nun Twitter’dan Erdoğan’a yönelik ‘küçük düşürücü, aşağılayıcı, yüz kızartıcı ifadeler kullandığı, onur, şeref ve haysiyetini zedeleyerek ağır hakaretlerde’ bulunduğu savunulmuştu.

700 bin TL talep talebi

Dilekçede, Kaftancıoğlu’nun her bir paylaşımı için 50 bin liradan toplam 700 bin liralık manevi tazminata hükmedilmesi talep edilmişti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir