GündemKadınManşet - YanSon 24 Saat

Kadıköy’de bir erkek göçmen kadın işçiye cinsel saldırıda bulundu, kadını çevredekiler kurtardı

Kadıköy’de diş hekimliğinde temizlik işçiliği yapan göçmen kadın işçi, işvereni tarafından cinsel saldırıya maruz kaldı. Göçmen işçinin yardım çığlıklarını duyan çevredekiler olaya müdahale etti.

Kadıköy Bahariye Caddesi’nde kliniği bulunan Diş Hekimi İ. B. iddiaya göre, yanında çalışan göçmen kadın işçiye tecavüz girişiminde bulundu. Kadının yardım çığlıkları sonrası çevredekiler binaya koşarak kadını kurtardı. Göçmen kadın ve fail ifadeleri alınmak üzere sağlık kontrolünün ardından karakola götürüldü.

‘Olayın ardından tabelasını söktü’

Olaya tanık olan İdil Kartal ve Mustafa Karaca Ekmek ve Gül’den Hilal Tok’a konuştu Aktardıklarına göre, bugün saat 14.00 sularında gerçekleşen olayın ardından İ. B. polis geldikten sonra “Ayakkabılarımı giyeceğim” bahanesiyle kliniğe çıktığı sırada Bahariye’nin işlek caddesine bakan tabelasını söktü. İdil Kartal, “İ. B.’nin ‘ismim lekelenmesin ve ifşa olmayayım’ diye bunu yaptığını düşünüyorum” dedi.

Kadının bedeninde darp izleri

Kadının vücudunun birçok yerinde darp izi bulunurken, suçüstü yakalanan İ. B. ise, suçlamaları kabul etmedi.

Kadın terastan yardım istedi

İdil Kartal, yakın bir yerde arkadaşlarıyla birlikte oturduklarını, çığlıkları duyunca binaya koştuklarını anlattı: “Bizim bulunduğumuz yerin karşı binasında zaten bu klinik. Kliniğin iki üst katındaki terastan bir kadın ‘bana tecavüz ediyorlar, kurtarın’ diye bağırmaya başladı. Arkadaşlarımız da binanın girişini bulmak için arka tarafa geçti o sırada kadın adamın telefonunu aşağıya attı, ben de telefonu aldım Intagram profiline baktım kim olduğunu anladım. Arkadaşlarımız yukarıya çıkıp adama müdahale ettiler. Polisler olay yerine geldiği zaman İ. B., ‘ayakkabılarımı alacağım’ diyerek kliniğe çıktı ve caddeye bakan tabelasını söktü ifşa olmamak için. Ben de sonradan binanın arka tarafına gidip oradaki tabeladan video çektim. Şu anda adam Rıhtım karakolunda. Kadının her yeri darp içindeydi. Kadını da rıhtım karakoluna götürdüler şikayetçi olması için. Arkadaşlarımız da karakola ifade vermeye gitti. Kadın göçmen bir işçi imiş, yanında temizlik işçisi olarak çalışıyormuş.”

‘Evinde silah çıktı’

Olayın tanığı Mustafa Karaca ise yaşananları şöyle anlattı: “Biz arkadaşlarla otururken evin orada, bir anda terastan bir kadın, ‘tecavüze uğruyorum’ diye bağırmaya başladı. İlk anlamadık, sonra koşarak binaya gittik. Adam kaçmaya çalıştı, müdahale ettik. Polisi aradık. Evi arandı, evinde silah çıktı, demesine göre ruhsatlıymış. Kadın ve adamı hastaneye götürdüler, sonra karakola. Rıhtıma karakola indik biz de. Avukatları aradık. Şimdi bekliyoruz.”

Öte yandan çevredekiler cinsel saldırıya engel olduktan sonra diş hekimi İ.B.yi yakalayarak teşhir etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir