ÇevreManşet - Yan

Jandarma korumasında doğa katliamı başladı

İşkencedere Vadisi’nde ağaçlar kesilmeye başlandı. Jandarma, köylülere karşı barikat kurarak iş makinelerinin çalışmasını sağladı.

İkizdere ilçesindeki İşkencedere Vadisi’nde, jandarma koruması altında iş makineleri ağaçları sökmeye başladı. Köylüler ise Cengiz İnşaat’a karşı mücadeleye bugün de devam ediyor.

Köylülere barikat

Sabah erken saatlerde vadiye çok sayıda asker ve polis ekipleri gelerek çalışma yapılacak olan alanda güvenlik önlemi aldı. Yasakların bitmesinin ardından İşkencedere Vadisi’ne gelen vatandaşlar, barikat kurularak engellendi. Ancak, vadide ve çevre köylerde yaşayan köylüler, ormanın içindeki patika yolları kullanarak dördüncü günde de çalışma yapılan bölgeye ulaşmayı başardı.

Gözaltına alınan 8 kişi serbest bırakıldı

Köylülerin çalışma yapılan alanda kalabalıklaşması üzerine güvenlik güçleri, iş makineleriyle vatandaş arasında barikat oluşturdu. Jandarma korumasında çalışan dozerler, ağaçları sökmeye başladı. Çalışma sırasında arı kovanları ve köylülerin evlerine giden su boruları kırıldı. Diğer taraftan dün çıkan olaylarda gözaltına alınan 8 kişi serbest bırakıldı. Dün göz altına alınıp serbest kalanlar arasında yer alan İkizdere Dernekler Federasyonu Başkanı Ziya Yıldırım Rize kökenli milletvekillerinden destek istedi.

https://yaziyor.org/2021/04/20/akpnin-talan-ortagi-alamos-golddan-1-milyar-dolarlik-dava/
https://yaziyor.org/2021/04/26/mardinde-hatalarla-dolu-proje-3-yildir-bitmezken-60-aracli-otopark-icin-kentin-siluetini-bozdular/
https://yaziyor.org/2021/04/25/ikizderede-cengizin-talanina-karsi-direnis-suruyor/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir