Manşet - YanPolitika

İYİ Partili belediye başkanı zimmetine para geçirmekten yargılanıyor

İYİ Partili Sungurlu Belediye Başkanı Abdülkadir Şahiner hakkında ‘zimmet’ suçundan Ağır Ceza Mahkemesi’nde dava açıldı.

Sungurlu’nun İYİ Partili Belediye Başkanı Abdulkadir Şahiner hakkında Ticaret ve Sanayi Odası’nda başkanlık yaptığı dönemde kasada oluşan 167 bin liralık açık ile ilgili dava açıldı. Sungurlu Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığı’na seçilmesinin ardından müfettişlerin geçmişe dönük yaptıkları incelemelerde, muhasebe kayıtlarında 167 bin lira kasada açık bulunduğu ve zimmetin oluştuğu tespit edildi.

Müfettişlerin hazırladığı raporla Cumhuriyet Savcılığı’na dönemin TSO Başkanı Abdulkadir Şahiner ve Genel Sekreter Mehmet Fenercioğlu hakkında suç duyurusunda bunuldu. Şahiner ve Fenercioğlu için ‘zimmet’ suçundan haklarında 5 yıldan 12 yıla kadar Ağır Ceza Mahkemesi’nde dava açıldı.

Gazete Duvar’dan Elvan Yılmaz’ın haberine göre Sungurlu Belediye Başkanı Abdülkadir Şahiner’in ismi daha önce de yaptırdığı kaçak bina nedeniyle gündeme gelmişti. Şahiner’in devlet arazisi yakınlarında kendine ait arazisi bulunmasına rağmen Hazine arazisine havuzlu bina inşa etmesi, bölge halkının da tepkisine neden olmuştu. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile Çorum Valiliği yapılan şikayetler üzerine harekete geçmiş, incelemeler sonucu kaçak olduğu tespit edilen bina yıkılmıştı. Şahiner’in binayı, oğlu Oğuzhan Şahiner’in oturması için yaptığı ileri sürülmüştü.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir