GündemManşet

İstifa eden Nevşehir Belediye Başkanı: Sizden korkan namerttir

AKP’den Nevşehir Belediye Başkanı seçilen ve sonrasında sağlık sorunlarını gerekçe göstererek istifa eden Rasim Arı, sosyal medya hesabından yeni açıklamalar yaptı, “Sizden korkan namerttir” dedi.

Son yerel seçimlerde AKP’den Nevşehir Belediye Başkanı seçilen ancak sağlık sorunlarını gerekçe göstererek görevinden ayrılan Rasim Arı sosyal medyadan açıklamalar yaptı. İstifasının arkasında kendisinden önceki AKP’li belediye başkanı döneminde yaşanan yolsuzlukları araştırmaya çalışmasının olduğu iddia edilen Arı mesajlarında, “Ben tek! Siz hepiniz! Sizden korkan namerttir. Topunuz gelin! Hodri meydan!” dedi. 

31 Mart 2019 yerel seçimlerini kazanan ancak geçen Şubat ayında istifa eden o zamandan bu yana sessiz kalmıştı. Hakkında öne sürülen ‘kaseti olduğu’ gibi iddialara tepki gösterdiği açıklamasında ise “Kaset varsa yayınlamayan namerttir” demişti. Rasim Arı, isim vermeden bazı AKP’lileri de ‘FETÖ’cü’ olmakla suçlamış ve belediye başkanlığını bıraktıktan sonra yalnız bırakıldığını ifade ederek, partililere hakkını helal etmediğini söylemişti.

“Sizden korkan namerttir”

Twitter hesabından yeni bir açıklama yapan Arı görevi sırasında tehdit, şantaj ve hırsızlığa müsaade etmediğini belirterek, “Ben tek! Siz hepiniz! Sizden korkan namerttir. Topunuz gelin! Hodri meydan! Sizi bu şehrin saygıdeğer halkının vicdanına havale ediyorum” ifadelerini kullandı.

“Mücadeleden dönersem namerdim”

Rasim Arı, Facebook’tan yaptığı bir diğer paylaşımında ise, hakkında fitne çıkartanlarla hesaplaşacağını belirterek, şu ifadeleri kullandı:

“Şehrin yakasına kene gibi yapışan şehirdeki fitne üretim merkezi sahipleri! Ölüm olsa sonunda sizinle hesaplaşmaz isem namerdim. Sonu nereye varır ise varsın, tek kişi kalsam da bu mücadeleden dönersem namerdim. Bu da öz Nevşehirli, kavruk yüzlü bir Anadolu insanı yeminidir. Allah’ım sana ant olsun ki dönersem namerdim. Sabahtan itibaren şehri sokak sokak gezeceğim, elinizden geliyor ise engelleyin. Hodri meydan!”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir