PolitikaSon 24 SaatSon DakikaTüm Haberler

İstanbul’da Deva Partisi bürosuna silahlı saldırı!

İstanbul‘da Deva Partisi Arnavutköy İlçe Başkanlığı‘na gece saatlerinde silahlı saldırı düzenlendi.Silahlı saldırı sonucunda can kaybı ve yaralanmanın yaşanmadığı açıklandı.

İnceleme başlatıldı

Arnavutköy Fatih Caddesi üzerinde bulunan Deva Partisi Arnavutköy İlçe Başkanlığı’na iddiaya göre, gece saat 03.30 civarlarında başkanlık önüne yanaşan otomobilden inen bir kişi parti binasını hedef alacak şekilde yedi el ateş açtı. Kurşunlar camlara ve masalara isabet etti.

Parti binası ve çevresinde güvenlik önlemleri alan polis ekipleri, saldırıya ilişkin inceleme başlattı.

‘Sükunetimizi koruyacağız’

Saldırı sonrası açıklama yapan Arnavutköy Deva Partisi İlçe Başkanı Fatih Karabalık, Deva Partisi olarak sükunetlerini koruyacaklarını ifade etti:

Şu anda emniyet ekiplerimiz burada kimliği belirsiz kişiler tarafından milletin iradesine ilçe binamıza silahlı saldırı gerçekleşti. Özellikle Arnavutköy’de bu tarz olaylar ile karşı karşıya geleceğimizi ummuyorduk. Genel olarak baktığımızda Türkiye’de herkesin belinde bir silah var. Bugün burada bir yaralımız yok sadece mal kaybı var camlarımız kırıldı. Biz şu anda Deva ailesi olarak sükûnetimizi koruyacağız. Genel merkezimiz ve il merkezimize bilgi verdik. Kamera kayıtlarını incelediğimiz zaman malum kişiler tarafından bir aracın park edildiğini bir kişinin içeriden çıkarak partimizi hedef alarak kurşunlama yaptığını görebiliyoruz. Biz de avukatlarımız ve merkezimizden haber bekliyoruz, olay şu anda çok sıcak.”

‘Olayın faillerinin yakalanmasını temenni ediyorum’

Deva Partisi lideri Ali Babacan ise Twitter hesabı üzerinden silahlı saldırıyı kınadığına dair bir paylaşımda bulundu:

Gece saatlerinde partimizin Arnavutköy İlçe Başkanlığına gerçekleştirilen silahlı saldırıyı kınıyorum.

Olayın faillerinin bir an önce tespit edilip yakalanmasını temenni ediyorum.

Arnavutköy teşkilatımız başta olmak üzere hepimize geçmiş olsun.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir