DünyaManşet - Yan

İsrail’in başkenti Tel Aviv’e roket saldırısı

Gazze Şeridi’nden İsrail’in başkenti Tel Aviv’e yönelik roket saldırısı düzenlendi. 1 kişi hayatını kaybederken, 8 kişinin yaralandığı belirtildi.

İsrail ve Filistin arasındaki gerilim artarak devam ederken, Gazze Şeridi’nden İsrail’in başkenti Tel Aviv’e roket saldırısı düzenlendi. Polis tarafından yapılan açıklamada, saldırı sonucu Holon ve Givatayim banliyölerine isabet eden roketler sonucu en az 8 kişinin yaralandığını, yaralılardan bazılarının durumunun ciddi olduğu ifade edildi.

1 kişi hayatını kaybetti

Yaralılardan 4’ünün Holon’da bir otobüsün yanına roket isabet etmesi sonucu yaralandığı bildirilirken, Givatayim’de bulunan 4 yaralının ise hava savunma sistemi tarafından imha edilen roketin parçaları nedeni ile hafif şekilde yaralandığı açıklandı. Tel Aviv’in güneyindeki Rishon Lezion’da ise roket saldırısı nedeni ile 1 kadının hayatını kaybettiği bildirildi.

Hava trafiği Kıbrıs’a yönlendirildi

İsrail basınında yer alan haberlerde, roket saldırıları nedeni ile Ben Gurion Uluslararası Havaalanındaki hava trafiğinin geçici olarak durdurulduğu ve uçuşların Kıbrıs’a yönlendirildiği iddia edildi.

Hamas tarafından yapılan açıklamada, Tel Aviv’e 130 roket atıldığı ifade edilmiş, “Şimdi, sözümüzü yerine getirirken, El-Kassam Tugayları düşmanın sivil binaları hedef almasına cevaben 130 füze ile Tel Aviv ve çevresinde en büyük füze saldırısını başlattı” denilmişti.

Okullar geçici olarak kapatıldı 

İsrail’de artan roket saldırıları nedeniyle yarın tüm okulların kapatıldığı bildirildi. Öğrencilerin birkaç gün uzaktan eğitime devam edeceği ifade edildi.

https://yaziyor.org/2021/05/11/netanyahu-saldirilarimizin-siddetini-daha-da-artiracagiz/
https://yaziyor.org/2021/05/11/israil-saldirilarinda-hayatini-kaybedenlerin-sayisi-28e-yukseldi/
https://yaziyor.org/2021/05/11/hamastan-israil-aciklamasi-bombalamaya-karsi-bombalama/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir