GündemManşet

İsmailağa Cemaati’nden Sedat Peker açıklaması

İsmailağa Cemaati tarafından Sedat Peker’in açıklamalarına ilişkin açıklama yapıldı, “Belli odakların beyhude çabalarından ibaret” denildi.

Gerici İsmailağa Cemaati, organize suç örgütü lideri Sedat Peker’in paylaşımlarına ilişkin açıklama yaptı.

Açıklamada, “Cemaatimizin ismini illegal yapılanmalar, mafya ve çete organizasyonlarıyla bir araya getirmeye ve kamuoyunu bu minvalde yönlendirmeye yönelik yapılan art niyetli sözde haberler, amacı yıllardır değişmeyen belli odakların beyhude çabasından ibarettir” denildi.

Peker 2015’te, Erdoğan’a destek için Rize’de ‘teröre lanet’ ismi ilebir miting düzenlemişti. Peker mitinge, İsmailağa Cemaati’ne mensup Muhammet Gül isimli bir şahısla birlikte gitmişti.

“Bu tür girişimlerde asıl hedefin yüce dinimiz İslâmiyet ve onu ayakta tutan müesseseler olduğu gerçeği asla unutulmamalıdır”

İsmailağa Camii İlim ve Hizmet Vakfı adına yapılan açıklamanın tamamı şöyle:

“Son günlerde bazı internet haber sitelerinde cemaatimizi hedef alan ve birtakım yapılarla ilişkilendirmeye çalışan iftiralar üzerine bir açıklama yapma zarûreti hâsıl olmuştur.

Mahmud Efendi Hazretleri ve cemaati tüm faaliyet ve hizmetlerini bağlı bulunduğu İmam Nakşibendî’nin tarîki (yolu), usûlü ve âdâbı üzere sürdürmektedir.

Nakşibendî yolu, tarih boyunca ümmet-i Muhammed’i ayakta tutan devletlerin ve tebaalarının mayası olarak dîn-i mübîn-i İslâm’a hizmet etmiş, yıkıcı, bölücü ve illegal faaliyetlerin daima karşısında olmuştur. Hakeza Mahmud Efendi Hazretlerinin ve cemaatinin de bu usûlü hassasiyetle muhafaza ettiği, devlete ve millete karşı yapılanmalarla adının dahî yan yana anılamayacağı gerçeği, devlet yetkilileri ve milletimiz tarafından mâlûmdur.

Cemaatimizin ismini illegal yapılanmalar, mafya ve çete organizasyonlarıyla bir araya getirmeye ve kamuoyunu bu minvalde yönlendirmeye yönelik yapılan art niyetli sözde haberler, amacı yıllardır değişmeyen belli odakların beyhûde çabasından ibarettir. Bu tür girişimlerde asıl hedefin yüce dinimiz İslâmiyet ve onu ayakta tutan müesseseler olduğu gerçeği asla unutulmamalıdır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

https://yaziyor.org/2021/05/30/cumhuriyete-sadat-haberi-nedeniyle-sorusturma/
https://yaziyor.org/2021/05/30/can-dundar-sedat-pekerden-gelen-mesaji-acikladi/
https://yaziyor.org/2021/05/30/sedat-pekerin-iddialari-sonrasi-sadattan-aciklama/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir