DünyaManşet - Yan

İranlı yönetmen Babak Khorramdin anne ve babası tarafından öldürüldü

İranlı yönetmen Babak Khorramdin ölü bulundu. Anne ve babası cinayeti itiraf etti.

İranlı yönetmen Babak Khorramdin anne ve babası tarafından öldürüldü. Yönetmenin cesedinin parçalanarak çöpe atıldığı bildirildi.

Anne ve babası itiraf etti

İran’ın Rokna haber ajansına göre, başkent Tahran’ın Ekbatan bölgesinde parçalanmış halde bulunan cesedin, Babak Khorramdin’e ait olduğu anlaşıldı. Tahran polisi cinayet masası sorumlusu Muhammet Şehriyarı, Babak Khorramdin’in cinayet sonucu öldürüldüğünü doğruladı. Açılan soruşturmada Khorramdin’in anne ve babası oğullarını öldürdüklerini itiraf etti. Khorramdin’in babası, oğlunu aralarında çıkan anlaşmazlık sonucu, oğluna önce uyuşturucu haplar içirdiğini, bıçakla öldürdükten sonra ise cesedini banyoda parçalara ayırıp çöp bidonuna attığını söyledi.

“İran’daki aile içi şiddetin son örneklerinden biri”

Khorramdin’in ölümünün, 20 yaşındaki Ali Fazeli Monfared’in eşcinsel olduğu gerekçesiyle erkek kardeşi tarafından katledilmesinden kısa süre gerçekleşmesi büyük yankı uyandırdı.

Iran International TV’de Orta Doğu analisti olarak görev yapan Jason Brodsky, “Babak Khorramdin’in korkunç ölümü, İran’daki aile içi şiddetin yalnızca son örneklerinden biri. Ali Fazeli Monfared ve Romina Ashfrafi kısa süre önce katledildi. Uluslararası toplumun bu konuda sessiz kalmaması gerekiyor” yorumunda bulundu.

Babak Khroramdin kimdir?

1974 yılında Tahran’da doğan Babak Khorramdin, 2009 yılında Tahran Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’nden sinema alanında yüksek lisans derecesi ile mezun olmuş, 2010 yılında çalışmalarına devam etmek için Londra’ya gitmişti.

Babak Khorramdin ‘in filmleri arasında Renksiz Sarışın Yolsuz, Salı: Anne, Rosen (Corso) ve Kes gibi kısa ve uzun metrajlı filmler bulunuyor.

Babak Khorramdin’in en ünlü filmi, yurt dışındaki öğrenci yaşamıyla ilgili deneyimlerinden ilham alarak 2013 yılında yaptığı Yaşar İçin Yemin Mektubu filmiydi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir