GündemManşet - YanPolitika

İmamoğlu’nu CİMER’e şikayet ettiğini iddia eden Ufuk Akçekaya hakkında yüzlerce dolandırıcılık dosyası iddiası

Tokatspor Kulübü Başkanı Ufuk Akçekaya, türbe ziyaretinde ellerini arkadan bağladığı için şikayet edilen ve hakkında inceleme başlatılan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nu kendisinin şikayet ettiğini söylemişti. Tokat’ta gazeteilik yapan Kemal Vanlı Akçekaya’nın Tokat’ta yaptıklarını anlattı. Öte yandan Cumhurbaşkanlığı İletişim Dairesi Başkanlığı Halkla İlişkiler Dairesi Başkanı Evren Başar, “Bu kişinin CİMER kayıtlarında böylesi bir başvurusu söz konusu değildir” açıklaması yaptı

Ufuk Akçekaya aslen Elazığlı bir öğretmen. Ancak, o açtığı eğitim kurumlarıyla adını duyurdu. 2018 yılının Ekim ayında Tokat’a gelerek burada Beykent Okullarını açtı. Kısa bir süre sonra da, Tokatspor’un borçlarını üstlenerek kulübü dernek statüsünden çıkarıp anonim şirkete dönüştürdü

Tokat’ta gazetecilik yapan Kemal Vanlı şu iddiaları dile getirdi:

‘Okul paralarının üzerine yattı’

Kentte gelip Tokatspor’u almanın yanında bir de okul kiraladı. Okul ücretlerini tahsil etmesinin ardından, topladığı paraların üzerine yattı. Okuldaki öğretmenler ve diğer çalışanlara maaşlarını ödemedi. Okulda eğitim aksadı. Öğretmenler, öğrenciler ve veliler mağdur oldu. Bunu sadece Tokat değil Edirne’de ve İstanbul’da da yaptı.

Popüler isimlere forma hediye etmek gibi çeşitli bahanelerle görüntü vererek, bu görüntüleri daha sonra güven kazanma ve güç gösterisi olarak kullanıyor. Bunu Tokat’ta da uyguladı. Özellikle AKP’li siyasiler ile hatta Cumhurbaşkanı Erdoğan ve ailesine yakın olduğu algısı yaratmak için forma hediye etme bahanesi ile Bilal Erdoğan ile görüntü verdi.

‘Hakkında dolandırıcılıktan yüzlerce suç duyurusu olan birisine Tokatspor nasıl verdiniz?’

Hepsi yaklaşık 1 yıl içinde oldu. Tokat, İstanbul ve Edirne ve İstanbul’da okullar kiralayıp öğretmen ve velileri mağdur eden, hakkında dolandırıcılıktan yüzlerce suç duyurusu olan birisine Tokatspor nasıl verdiniz diye birçok kez sordum ve uyardım. Sonunda bir ay kadar önce beni haklı çıkaran gelişmeler yaşandı. Tokat’taki iş insanları, bürokrat ve belediye başkanlarından sürekli para talep etmesinin ardından, istediklerini alamayınca, kentteki birçok ismi hedef alan tehdit, şantaj ve yer yer iftiralara varan açıklamalar yaptı.

‘Belgelerim var diyor ama hiç bir şey gösteremiyor’

Herkes gerçek yüzünü gördü ama işte işten geçti.  Şimdi de İmamoğlu’nu ben şikayet ettim diyor. Bir sürü iddialar ortaya atıyor belgelerim var diyor ama hiç bir şey gösteremiyor. Belediye başkanı olayında da böyle oldu. Beş kuruş vermeden aldığı kulübü geri vermek için şimdi 3 milyon dolar istiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir