Gündem

İmamoğlu, Bilal Erdoğan’ın oyuna talip oldu

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, “Ben Sayın Cumhurbaşkanı’nın torunlarının oylarına talibim. Ya da çocuklarının” dedi.

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, İBB Başkanlığı görevine ilişkin değerlendirmelerde bulunurken, “Bu, senin mülkün değil, benim mülküm değil. Ayrıca belki ben senin çocuğun için daha iyi şeyler yapacağım. O yüzden diyorum, ben Sayın Cumhurbaşkanı’nın torunlarının oylarına talibim. Ya da çocuklarının” ifadelerini kullandı.

Habertürk Yazarı Nihal Bengisu Karaca, İmamoğlu ile yaptığı görüşmelerin detaylarını aktardı. Gezi Parkı’nın mülkiyetinin el değiştirmesinden hakkındaki davaya kadar birçok konuda açıklamalarda bulunan İmamoğlu, belediye başkanlığı görevine ilişkin rehabilitasyona muhtaç olunan bir alan değerlendirmesinde bulunarak, “Bu, senin mülkün değil, benim mülküm değil. Ayrıca belki ben senin çocuğun için daha iyi şeyler yapacağım. O yüzden diyorum, ben Sayın Cumhurbaşkanı’nın torunlarının oylarına talibim. Ya da çocuklarının. Çünkü onlar için de iyi şeyler düşünüyorum” ifadelerini kullandı.

Seçim tartışmaları

Olası cumhurbaşkanlığı seçimlerine ilişkin de konuşan İmamoğlu, Ben İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanıyım. Daha üç senem var. Seçimler 2023’te yapılır. İktidar partisi hakkı olanı son ana kadar kullanmak isteyecektir. Çünkü yönetme becerisi konusunda ciddi sıkıntıları var. Biz mesela, yönetirken mutluluğu ölçüyoruz ve tüm engellere rağmen epey de iyi yönetiyoruz İstanbul’u… Bizim varlığımızdan mutlu olan İstanbullu sayısı seçimde aldığımız oy oranının üzerinde şu an. Niye? diye sorulduğunda ‘Çünkü yönetiyor’ diyorlar” şeklinde konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir