DünyaGündemSağlıkYaşam

Hindistan’da cenazeler sokak ortasında yakılmaya başlandı

Hindistan’da salgının ikinci dalgasına yüksek ölüm oranları nedeniyle cenazeleri yakacak krematoryum bulunamazken, Başbakan Narendra Modi’nin iktidar partisi Bharatiya Janata Parti’nin (BJP) üyeleri Telangana eyaletinin güneyinde dev bir miting düzenledi.

Hindistan’da ikinci Koronavirüs dalgası nedeniyle sağlık sistemi çökmek üzere. Bir süredir günlük ölüm sayısının 3 bini bulduğu ülkede cenazeleri yakacak krematoryum bulunamıyor. Öte yandnan Başbakan Narendra Modi’nin iktidar partisi Bharatiya Janata Parti’nin (BJP) üyeleri Telangana eyaletinin güneyinde dev bir miting düzenledi.

Bölgesel seçimler için kampanya sürecinin başladığı Telanga’daki GWMC’de büyük kalabalıklar toplandı. BJP Telanga’nın resmi hesabından paylaşılan fotoğraflarda birçok kişinin maske takmadığı ve sosyal mesafe kurallarına uyulmadığı görüldü.

Kalabalığın büyüklüğünü gösteren geniş açı fotoğraflardan bazıları kısa süre içinde BJP’nin Twitter hesabından kaldırıldı.

i ve BJP daha önce mart ve nisan aylarında Batı Bengal’de kalabalık mitingler düzenlediği için tepki görmüştü.

Türkiye’de de AKP, pandemi sırasında kapalı alanlarda kongreler düzenlediği için tepki çekmiş,  AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan parti üyelerine “Bu salgın döneminde salonları lebalep doldurdunuz” demişti.

Her gün 300 bin üzerinde vakanın olduğu ülkede hastanelerde yer bulunmazken hastane kapısına yetişmeden ölenler oluyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir