GündemMedyaSon 24 SaatTüm Haberler

‘Hıncal Uluç öldü’ haberine açıklama geldi

Gazeteci Hıncal Uluç, yaşadığı sağlık sorunları nedeniyle yoğun bakıma alınmış ardından da entübe edilmişti. Uluç’un’ öldüğüne’ dair sosyal medyada yapılan paylaşımlar yalanlandı.

Önce yoğun bakıma kaldırılan, daha sonra entübe edilen Sabah yazarı Hıncal Uluç’un hayatını kaybettiğine yönelik iddialar yalanlandı.

Sabah Gazetesi Haber Müdürü Nazif Karaman ve Sabah yazarı Fatih Doğan, Uluç’un hayatını kaybettiği iddialarına ilişkin sosyal medyadan açıklama yaptı.

Nazif Karaman Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, “Hıncal Uluç’un vefat ettiği bilgisi doğru değildir. Hastanedeki tedavisi devam etmektedir” dedi.

Fatih Doğan da Hıncal Uluç’un sağlık durumu ile ilgili şu ifadelere yer verdi:

“Gazetemizin yazarı, meslek büyüğümüz Hıncal Uluç’un tedavisine Florence Nightingale Hastanesi’nde devam ediliyor. Nefes problemi nedeniyle yoğun bakımda tutulurken, doktorları tedavinin istenilen düzeyde devam etmesi halinde haftaya normal odaya alma planları yapıyor.” 

Öte yandan Cüneyt Özdemir, Hıncal Uluç için sosyal medya hesabında şu paylaşımda bulundu:

“Asıl konuşmamız gereken bu kadar vasat, kibirli, faşist, beleşçi, bencil ve herkesin ortak nefretini kazanmış bir adama yıllarca yazı yazdırılması, abilenilmesi, yaltaklanılması olmalı. Köşe yazarlığında ‘ne olunmaması gerektiğinin’ simgesiydi.Tam da hak ettiği gibi uğurlanıyor!”.

Cüneyt Özdemir 2011’de Hıncal Uluç için “Bir yaşam filozofu” ifadelerini kullanmıştı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir