GündemManşet - YanPolitika

HDP’li Hüda Kaya: Muhalefet olarak can güvenliğimiz yok, Cumhurbaşkanı tarafından tehdit ediliyoruz

HDP Milletvekili Hüda Kaya, Meclis’te yaptığı bir konuşmanın videosunu paylaştı, “Muhalefet olarak can güvenliğimiz yok, Cumhurbaşkanı tarafından tehdit ediliyoruz” dedi.

HDP İstanbul Milletvekili Hüda Kaya, AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’e yönelik olarak sarf ettiği “Rize’ye gidiyor. Gelin hanıma gayet güzel ders veriliyor. Yine dua et ki gelin hanıma çok ileriye gitmeden ders verdiler. İkizdere yetmedi, Çayeli’ne gittin. Orada da gerekeni yaptılar. Daha neler olacak neler” sözlerine tepki gösterdi.

Meclis’te yaptığı bir konuşmanın videosunu paylaşan Kaya, “Muhalefet olarak hiç birimizin can güvenliği yok. Bu ülkenin Cumhurbaşkanı bir kadın siyasetçi lider üzerinden tehditler savuruyor. Bugün #TBMM‘de komisyonda yaptığım konuşmadan bir bölüm…” notunu düştü.

Söz konusu videoda Kaya, “Bizim şu anda muhalefet olarak can güvenliğimiz bile yok. Bugün Cumhurbaşkanı çıktı, kadın siyasetçi üzerinden muhalefete ‘bu günler iyi günleriniz’ dedi. Daha neler olacak neler’ dedi. Bu ülkenin Cumhurbaşkanı yapılan bir provokatörlüğü üstlendi. Biz Cumhurbaşkanı tarafından tehdit ediliyoruz” ifadelerini kullandı.

https://yaziyor.org/2021/05/26/erdogan-rizede-saldiriya-ugrayan-aksener-hakkinda-konustu/
https://yaziyor.org/2021/05/26/iyi-parti-erdogan-sucunu-itiraf-etti/
https://yaziyor.org/2021/05/26/erdoganin-aksener-tehdidi-sonrasi-hdpden-aciklama/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir