GündemKadınManşet - Yan

HDP Kadın Meclisi: Yargılanan değil yargılayan olacağız!

Kobane Davası öncesi açıklama yapan HDP Kadın Meclisi, “Yargılanan değil yargılayan olacağız” dedi.

HDP Kadın Meclisi, 26 Nisan’da görülecek 28’si tutuklu 108 kişinin yargılandığı Kobane Davası öncesi yazılı açıklama yaptı.

‘Yargılanan değil yargılayan olacağız!’ başlıklı açıklamada, dayanışma çağrısında bulunuldu.

Yapılan açıklama şöyle:

“Kadın mücadelesine ve kazanımlarına dönük saldırılara her gün bir yenisi eklenirken, kadın mücadelesi yürüten aktivistler, siyasetçiler haksız ve hukuksuz bir şekilde gözaltına alınarak tutuklanmaktadır. Bunun son örneğini, 6-8 Ekim Kobanî protestolarını gerekçe göstererek HDP’nin kadın mücadelesine, demokrasi, eşitlik ve özgürlük mücadelesine yönelik açılan davada gördük.

Siyasi bir kumpasla açılan bu davada 14’ü tutuklu 17 kadın arkadaşımızla birlikte yargılanan değil, yargılayan olacağız. Demokrasi ve özgürlük mücadelesi veren kadınları zindanlara koyanları yargılayacağız! Eşbaşkanlık ve eşit temsiliyet ilkesini suç sayanları yargılayacağız! İstanbul Sözleşmesini feshetmek isteyenleri yargılayacağız! Ekoloji mücadelesi yürütmeyi suç sayanları, doğayı talan edenleri yargılayacağız! Kadın mücadelesi yürüten kadınları rehin alanları yargılayacağız. IŞİD’in katlettiği kadınların sesi olacağız ve bu çeteleri serbest bırakanları yargılayacağız! ‘Kadın Mücadelesi Yargılanamaz’ diyen tüm kadınları da dayanışmayı büyütmeye çağırıyoruz!””

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir