GündemManşet - Yan

Hadi Özışık’tan Sedat Peker savunması: Benim oradaki hatam mesafeyi koruyamamak

Barış Yarkadaş, Hadi Özışık’ın Sedat Peker’le ilgili görüşmesi için “Benim oradaki hatam mesafeyi koruyamamak” dediğini aktardı.

Organize suç örgütü lideri Sedat Peker’in görüşme kaydını yayınladığı Gazeteci Hadi Özışık’ın,TV100 ve Habertürk’teki görevine son verildiği belirtilmişti.

Gazeteci Barış Yarkadaş, TV 100’de ekrana gelen Sağlı Sollu adlı programda beraber yer aldığı Hadi Özışık’la konuşmasını aktardı. Yarkadaş Özışık’ın ‘Benim oradaki hatam mesafeyi koruyamamak’ dediğini belirtti.

“Ben kaydedildiğimi bilmiyordum”

Yarkadaş’ın açıklaması şöyle:

“Hadi ile aynı gazetede de çalıştık. Çok uzun yıllardır tanıyorum, dolayısıyla sosyal ilişkimiz var. Nargile esprisi yapıldı. Troller saldırdı. Sedat Peker’in Hadi Özışık görüşmesi cumartesi günü yapılmış. Bununla ne alakası var?

Hadi Özışık’la konuştum. Söylediği şey şu: ‘Beni Sedat Peker aradı, ben değil. Ben kaydedildiğimi bilmiyordum. Biz normal, bir gazeteci olarak sohbet yaptım. Benim oradaki hatam mesafeyi koruyamamak. Videoyu izleyince bunu fark ettim kendimle yüzleştim.’ Hadi Özışık süreç bitene kadar televizyona çıkmayacağını, Bakan Soylu’ya bilerek bilmeyerek zarar vermek maksatı olmadığını söyledi. Bunlar Hadi Özışık’ın sözleri.”

https://yaziyor.org/2021/05/19/sedat-peker-suleyman-soylu-ile-gorustugunu-reddeden-hadi-ozisikla-gorusmesini-yayinladi/
https://yaziyor.org/2021/05/20/hadi-ozisik-bir-gun-icinde-ikinci-kez-kovuldu/
https://yaziyor.org/2021/05/19/hadi-ozisik-soylu-bana-cok-iyi-imkanlar-sagladi/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir