GündemManşet - YanMedyaPolitika

Hadi Özışık, CHP ve Sedat Peker’in kendisine kumpas kurduğunu öne sürdü

Hadi Özışık, CHP ve Sedat Peker’in kendisine kumpas kurduğunu öne sürdü.

Organize suç örgütü lideri Sedat Peker’le yaptığı görüntülü görüşmenin yayımlamasının ardından İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun kendisine ‘tezgah’ kurmakla suçladığı ve hakkında suç duyurusunda bulunduğu Hadi Özışık, YouTube kanalından açıklamalarda bulundu.

“Sedat Peker’le konuştum, samimi oldum, mesafemi korumadım”

Hadi Özışık videonun açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

“Merhaba arkadaşlar, Ben bir gazeteci olarak Sedat Peker’le konuştum, samimi oldum, mesafemi korumadım. Bu konudaki eleştirilerin tamamını kabul ediyorum. Zira ben hata yaptım. Gazetecilik yapmanın dışında ister suç örgütü lideri olsun ister olmasın bir kişiyle mesleğime yakışmayan bir davranışın içinde oldum. Peki ben bu samimiyetin dışında ne yaptım? Özgür Özel’in iddia ettiği gibi, Süleyman Soylu ile Sedat Peker arasında mesaj götürüp getirdim mi? Süleyman Soylu’nun adını Sedat Peker’i arayıp, “Bakanımız dedi ki” tarzında bir cümle kurdum mu? Bu videoda size Süleyman Özışık’ın da dahil olduğu bütün gerçekleri sizinle paylaşmak istiyorum. Sedat Peker ne dedi, benimle ilgili gizlice kayıt altına alınan konuşmamda ne dedim? Özgür Özel’in Halk TV’de söyledikleri ne kadar doğru? Ben Peker’in bana gönderdiği son videoyu Soylu’ya izlettim mi? Tüm bu soruların cevabını bu videoda veriyorum.”

‘Kaçtı’ iddialarını yalanladı

Hadi Özışık videoda yaptığı açıklamada kendisine ve kardeşi Süleyman Özışık’a sosyal medyada yapılan hakeretlerle ilgili yasal işlem başlatacaklarını söyledi ve yurt dışına kaçtıkları iddiasını yalanladı.

Süleyman Soylu’yu doğruladı

“Kendimle hesaplaşmak istiyorum” ifadesini kullanan Özışık mesleğine yakışmayacak bir davranışta bulunduğunu söyledi. Üzerine vazife olmayan bir konuda işgüzarlık yaptığını söyleyen Hadi Özışık, Sedat Peker’le görüşmesinden Süleyman Soylu’nun haberi olmadığını ve Soylu’ya düzenlenen ‘itibar suikastının’ kendisi üzerinden yapıldığını söyledi. Özışık Sedat Peker’le mesafesini koruyamadığını bu nedenle hatalı olduğunu belirtti.

Sedat Peker ile röportaj yapmak için Süleyman Soylu’yu aradığını söyleyen Özışık, Soylu’nun kendisine, ”İşine bak” yanıtı verdiğini söyleyerek, Soylu’nun Habertürk yayınındaki beyanlarını doğruladı.

”Peker bana ‘Ankara’daki dostun mu izin vermedi?’ diye sordu”

Ardından Peker’i tekrar arayarak röportaj yapamayacağını söylediğini söyleyen Özışık, ”Peker bana ‘Ankara’daki dostun mu izin vermedi?’ diye sordu. Ben de ona ‘Bence seni seviyorlar’ dedim, geçiştirici, sakinleştirici cümleler kurdum” diye konuştu.

Özışık, sürecin iyice kötüye gittiğini hissettiğinde, araya girerek Sedat Peker’i sakinleştirmek ve her şeyi yoluna koymak istediğini söylerken, Soylu’ya yapılan itibar suikastinin nedeni olduğunu belirtti.

Kumpas iddiası

Sedat Peker’in Süleyman Soylu’yla arasındaki iletişimi sağlayan kişi olduğuna yönelik iddiaları da reddeden Özışık, CHP ve Sedat Peker’in birlikte kendisine kumpas kurduğunu iddia etti.

Özışık sözlerini, ”Sedat Peker’in çektiği videoyu bana gönderdiği ve benim bunu Süleyman Soylu’ya izlettiğim iddiaları doğru değil. Bu video bana geldiyse Özgür Özel’e nasıl gitti?” diye sorarak CHP’yi hedef gösterdi.

https://yaziyor.org/2021/05/21/hadi-ozisiktan-sedat-peker-savunmasi-benim-oradaki-hatam-mesafeyi-koruyamamak/
https://yaziyor.org/2021/05/20/hadi-ozisik-bir-gun-icinde-ikinci-kez-kovuldu/
https://yaziyor.org/2021/05/19/hadi-ozisik-soylu-bana-cok-iyi-imkanlar-sagladi/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir