SağlıkSon 24 SaatSon DakikaTüm Haberler

Günlerdir zehirlenme vakalarının görüldüğü Bolu’da 14 kişi yoğun bakımda

Bolu Çaydurt’ta 10 gündür görülen zehirlenme vakaları ile ilgili Bolu Valiliği açıklama yaptı. Valilik 98 kişinin zehirlenme belirtileri ile hastanelere başvurduğunu ve 14 kişinin yoğun bakımda olduğunu açıkladı.

Bolu Valiliği, Bolu’nun Çaydurt Bölgesine bağlı Yuva köyünde meydana gelen zehirlenme şikâyetiyle ilgili açıklama yaptı.

Kentte 10 gündür süren zehirlenme vakaları gün geçtikçe artıyor.

Hastalıkların sudan kaynaklandığı tahmin edilen Yuva köyünde geçtiğimiz günler şebeke suyu kesilmiş, köye kamyonlarla su taşınmıştı. Köyde su deposunun boru sistemlerinin değiştirilmesi için çalışma başlatıldı.

Kuyudan su çeken pompanın bulunduğu alandaki borular değiştirildi.

Şuana dek can kaybı yaşanmayan vakalara ilişkin valilik şu açıklamayı yaptı:

16.07.2022 tarihinden 21.07.2022 tarihine kadar karın ağrısı, ishal ve mide bulantısı şikayetleriyle İlimizdeki hastanelere;

45’i yetişkin, 53’ü çocuk olmak üzere toplamda 98 vatandaşımız başvurmuştur.

Bu süreç içerisinde 55 vatandaşımızın tedavisi tamamlanmış olup, 14’ü yoğun bakımda olmak üzere 43 vatandaşımızın tedavisi hastanelerde hassasiyetle devam etmektedir. Şu ana dek olayda can kaybı yaşanmamıştır.

Olayla ilgili şikâyetlerin geldiği ilk andan itibaren Valiliğimizin koordinesinde İl Sağlık Müdürlüğümüzce zehirlenme şüphesiyle hastanelere başvuran tüm vatandaşlarımız için tetkik, tedavi, takip ve filyasyon çalışmaları etkin bir şekilde sürdürülmektedir.

Valiliğimizin koordinasyonunda vatandaşlarımızın tedavi süreçleri yakinen ve titizlikle takip edilmektedir.

Vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimizi iletiyor, tedavileri devam eden vatandaşlarımıza da acil şifalar diliyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir