GündemManşet - YanMedya

Görevine son verilen Anadolu Ajansı muhabiri yaşananları anlattı

Bakanlara sorduğu Süleyman Soylu sorusu nedeniyle görevine son verilen Anadolu Ajansı muhabiri Musab Turan yaşananları anlattı.

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank ile Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’ye sorduğu ‘Süleyman Soylu’ sorusu yüzünden Anadolu Ajansı’nın görevine son verdiği Musab Turan Instagram’dan yaptığı canlı yayınla yaşananları anlattı.

“Bakan’ın danışmanı Rıdvan Tezel, kulağıma eğilerek soru sormuyoruz dedi”

Babasının Erbakan’ın öğrencilerinden ve AKP teşkilatından olduğunu belirten Turan’ın açıklamaları şöyle:

“Ben gündemi takip eden bir insanım, toplumun nasıl kalkınacağına dair bir kitap da yazdım. Allah’a hep beni aileme mahcup etme diye dua ederim. Özellikle babama mahcup olmaktan Allah’a sığınırım. AKP hareketini Sultanbeyli’de başlatan bir isimdir. Ama ben de bir bireyim. Bugün yaşananları kısaca özetleyeyim.

Normal haber telaşıyla gündemi takip eden biri olarak oradaydım. Sayın Bakan’ın danışmanı Rıdvan Tezel, kulağıma eğilerek soru sormuyoruz dedi. Benim burada kayışım attı.

“Pişkin bakan danışmanının sözleri bana sorumluluk yükledi”

Orada zaten TRT, DHA ve AA var. Bu adamlar zaten size ne sorabiliyor ki? Bir tane soru sordum, baktım bu özgüven hayra alamet değil. Zaten kendi içimde AKP’nin artık fabrika ayarlarına dönmesi gerektiğini düşünüyorum. Siyasetin adalet ekseninde kendi rayına oturması lazım. Ülke siyasetinin rayına girmesi ve huzur ortamı gerekliydi. Ben de kendime bir sorumluluk biçtim, pişkin bakan danışmanının sözleri bana sorumluluk yükledi.

“Soruyu sorduğum için özür dilemiyorum”

Sorumun sonunda duygusallaştığım için özür diliyorum ama bu soruyu sorduğum için özür dilemiyorum. AK Parti’yi herkes bitirmeye çalışıyor. Toplum hareketi, dip dalga diyoruz ya insanlar inandı, güvendi. AK Parti’nin fabrika ayarlarına dönmesi çocuklarımızın geleceği için çok önemli.”

https://yaziyor.org/2021/05/21/bakanlara-sorulan-soru-sonrasi-sedat-pekerden-aciklama/
https://yaziyor.org/2021/05/21/soylunun-danismanin-eski-tweetleri-ortaya-cikti/
https://yaziyor.org/2021/05/21/aa-muhabirinin-sorusu-sonrasi-soyludan-ilk-yorum/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir