GündemManşet - YanMedya

Genco Erkal’dan Cumhuriyet’e ‘ihbarcılık’ tepkisi

Genco Erkal, Süleyman Soylu’nun açıklamalarına Can Dündar’ı hedef göstererek yanıt veren Cumhuriyet Gazetesi’ne tepki gösterdi “Olmayan suçu kabullenip, üstelik ihbar ediyorsunuz” dedi.

Tiyatrocu Genco Erkal, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun TRT Haber’deki canlı yayında ‘terör manşetleri’ suçlaması yaptığı Cumhuriyet Gazetesi’nin açıklamasına sert tepki gösterdi.

Cumhuriyet yönetimi, Soylu’nun suçlamaları sonrası yaptığı açıklamada Gazeteci Can Dündar’ı hedef göstererek “Cumhuriyet gazetesini suçlarken verdiği örneklerin çoğunluğu, Can Dündar’ın başında bulunduğu İkinci Cumhuriyetçi bir ekibin Cumhuriyet gazetesini yönettiği döneme denk gelmektedir” ifadelerini kullanmıştı.

“Utanç verici bir açıklama”

Erkal, gazetenin yazarı Prof. Emre Kongar’ı da etiketlediği paylaşımında, “Utanç verici bir açıklama. Hiç yakışmadı. Cumhuriyet gazetesi bu hale düştü demek. Söyleyecek söz bulamıyorum” ifadesini kullandı.

‘İhbar’ vurgusu

Erkal, daha sonra yaptığı paylaşımında da, “Bugünkü Cumhuriyet’te çıkan ‘Öğretmenim ben yapmadım, bu yaptı’ yazısı tam anlamıyla utanç verici bir açıklama. Olmayan suçu kabullenip, üstelik ihbar ediyorsunuz. Hiç yakışmadı. Cumhuriyet gazetesi bu hale düştü demek. Söyleyecek söz bulamıyorum” yazdı.

https://yaziyor.org/2021/05/21/soyluya-destek-veren-cumhuriyete-eski-yoneticilerinden-tepki-soylu-cumhuriyet/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir