SağlıkSon 24 SaatTüm Haberler

“Gel şu köpeklere mama ver” diyen doktor hakkında soruşturma

Sağlık Bakanlığı, Bursa Mustafakemalpaşa Devlet Hastanesi’nde bir doktorun hastalara yönelik tepki çeken sözleri ile ilgili idari soruşturma başlatıldığını açıkladı. 

Hastanede çalışan güvenlik görevlisine seslenerek “Gel şu köpeklere mama ver” diyen doktor hakkında Sağlık Bakanlığı idari soruşturma başlattı.

Bakanlıktan yapılan açıklamada, şu ifadeler yer aldı:

“Olay günü nöbetçi hekimin acil ameliyata girmesi nedeniyle acile gelen yeşil alan hastalarının bir süre beklemesinden kaynaklı olarak bekleyen bir hasta ile bir başka hekim arasında tartışma yaşandığı anlaşılmıştır. Bu tartışmada hekimimizin üslubu ve mesleği ile bağdaşmayan ifadeleri bizi ziyadesiyle üzmüştür. Sağlık personellerimizin uzunca bir süredir zor koşullarda ve yoğun mesai ile çalıştıkları ve insani ölçülerde yıpranmış olmaları anlaşılabilir olsa da mesleki ciddiyetten ayrılmamak esastır. Bu kapsamda idari soruşturma başlatılmıştır.”

Sağlık çalışanı, hastaya “İstediğin yere şikayet et'”derken, hasta “Edeceğim zaten” yanıtını verdi. Bunun üzerine güvenliğin çağrılmasını isteyen görevli, “Gelip köpeklere mama versin” ifadesini kullandı. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir