GündemManşet - YanSağlık

Fatih Altaylı ile Bakan Varank arasında aşı polemiği

Bakan Mustafa Varank, yerli aşıya gönüllü olması sonrası konuyu köşesine taşıyan ve “Bakan aşı olmamış mıydı?” sorusunu soran Fatih Altaylı’ya sosyal medyadan cevap verdi.

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank VLP tekniği kullanılarak geliştirilen yerli Covid-19 aşısının insan denemelerine gönüllü olarak katılmıştı. Gazeteci Fatih Altaylı ise konuyu köşesine taşıyarak “Bakan aşı olmamış mıydı?” başlıklı bir yazı kaleme almıştı.

Altaylı, Habertürk’teki köşesinde “Gürsel çiftinin VLP aşısının Faz 1 çalışmalarında Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank da gönüllü denek olmuş. Doğrusu şaşırdım. Çünkü bildiğimiz kadarı ile bakanlar daha önce aşılanan grup içindeydiler. Bakan Varank bu hakkını kullanmadı ve şimdiye dek aşı olmadı ise ilginç. Yok eğer aşısını oldu ise şimdi başka bir aşı çalışmasına denek olması mümkün değil, doğru da değil. Çünkü daha önce aşı olmuş olmak Faz 1 çalışmasını bozacak bir durum.”

“Bu çok bilmişe cevap vereceğim”

Varank, Altaylı’nın yazısı sonrası ‘bu çok bilmişe cevap vereceğim’ diyerek sosyal medyadan bir paylaşımda bulundu. “Her lüzumsuzluğa cevap vermem ama gönüllülerin aklını karıştırmak isteyen bu çok bilmişe cevap vereceğim” diyen Varank, “30 Ocak 2020’de aşı geliştirmek isteyen hocalarıma başardıklarında gönüllü olacağıma söz verdim. O günden beri aşı yaptırmadan bekledim, yerli vlp aşı faz-1 gönüllüsü oldum” ifadelerini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir