GündemManşet - Yan

Fahrettin Altun’dan AA muhabirine ‘terör’ suçlaması

Fahrettin Altun, bakanlara Süleyman Soylu hakkında soru soran ve görevine son verilen AA muhabirine ‘terör’ suçlaması yöneltti.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Twitter hesabından açıklama yaparak “Yeni bir oyun sahneleniyor. Kirli bir oyun bu. Bir o kadar da ucuz. Adice bir kumpas. Bu kumpasın içinde yer alan tüm iç ve dış unsurların adalet önünde hesap vermesi için çalışacağız. Türkiye, o eski Türkiye değil artık!” dedi.

Altun daha sonra, organize suç örgütü lideri Sedat Peker’in İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya yönelik iddialarını, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank ile Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’ye soran Anadolu Ajansı muhabiri Musab Turan’ın işten çıkarıldığına dair açıklamayı paylaştı.

Turan’ı ‘terörün, suç örgütlerinin diliyle hükümeti küçük düşürmek’le suçlayan Altun, “Türkiye Cumhuriyeti ciddi bir devlettir. Her kim devletimizin ciddiyetine halel getirmeyi amaçlarsa bedelini öder. Terörün, suç örgütlerinin diliyle milli iradenin temsilcisi olan hükümetimizi küçük düşürücü eylemlere girişenler Anadolu Ajansı çatısı altında barınamaz” ifadelerini kullandı.

https://yaziyor.org/2021/05/21/bakanlara-suleyman-soylu-ile-ilgili-soru-soran-aa-muhabirinin-gorevine-son-verildi/
https://yaziyor.org/2021/05/21/suleyman-soylunun-danismanindan-aaya-istifa-cagrisi/
https://yaziyor.org/2021/05/21/anadolu-ajansi-karisti-calisanlarin-savunmasi-istendi/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir