GündemManşet - Yan

Fahrettin Altun şikayetini çekmek için 15 bin lira talep etti

Fahrettin Altun, Twitter’da kendisine hakaret ettiğini ileri sürdüğü bir kişi ile uzlaşmak için 15 bin lira talep etti.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, kendisine hitaben “Yine hangi arsayı ucuza kapatma derdine düştün hınzır” diye tweet atan Gökhan Akkaya adlı kullanıcı hakkında şikayetçi oldu. Şikayet üzerine başlatılan soruşturmada savcılık dosyayı, iddianame düzenlemeyerek uzlaştırmaya gönderdi.

15 bin lira istedi

Bianet’ten Ayça Söylemez’in haberine göre uzlaşma aşamasında Altun’un avukatı Yusuf Görgün, Akkaya’nın avukatı Efkan Bolaç’a bir yazı gönderdi. Yazıda Akkaya’nın paylaşım nedeniyle Altun’dan özür dilemesi ve toplam 15 bin lira tutarında vekalet ücreti ve dosya giderinin ödenmesi talep edildi. Altun’un avukatı aynı yazıda, uzlaşma sağlanamazsa 15 bin liralık masrafın çok üstünde bir tazminat talep edebileceklerini kaydetti.

Yazıda şu ifadeler kullanıldı:

“Dosya şüphelisinin hazırda uzlaşmadığı takdirde 15 bin TL tutarın çok daha üzerinde rakamlarla karşılaşma olasılığı emsal ihtilaf ve mahkemelerce verilen kararlar çerçevesinde ortadadır. Bu tutarların icraya konulmasında ise ayrıca icra masrafları ve ücretleri eklendiğinde dosya şüphelisi halihazırda ödeyeceği tutarı aşan miktarlar ödemek durumunda kalacaktır.”

Avukat, Altun’un bu aşamada tazminat istemediğini belirtti.

Altun hakkındaki iddialar

Fahrettin Altun’un Üsküdar’a bağlı Kuzguncuk semtindeki evinin yanındaki bir araziyi Vakıflar Genel Müdürlüğü’nden aylık 258 liraya kiraladığı ve bu araziye kaçak yapılar yaptığı, İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) ekiplerinin de mahalle halkının şikayeti üzerine bahse konu yapıları yıktığı iddia edilmişti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir