GündemMedyaPolitikaSon 24 SaatTüm Haberler

Fahrettin Altun: Habertürk’ü kınıyoruz

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Fatih Altaylı’nın Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın videosuyla ilgili yazısının ardından yaptığı Twitter paylaşımında “Habertürk’ü kınıyoruz” dedi.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Habertürk Yazarı Fatih Altaylı’nın Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bayramlaşma videosuna dair yazdığı yazının ardından Twitter hesabından “Habertürk’ü kınıyoruz” paylaşımı yaptı.

Fatih Altaylı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın AKP’lilerle bayramlaşmak üzere kamera karşısına geçtiği anlarda içinin geçmesi ve gözlerinin kapanması ile ilgili yazmış ve “Böyle bir durumun gösteriliyor olması çok ama çok fenadır. Açık biçimde, çok yakınında birilerinin Cumhurbaşkanı’nı zor duruma düşürmek istediğine, zayıf göstermeye çalıştığına işaret eder” ifadelerini kullanmıştı.

Fahrettin Altun

Fahrettin Altun ise Twitter hesabından yaptığı açıklamada Habertürk’ü kınadıklarını belirterek “Yalan haber, karalama ve dezenformasyon ile mücadelemiz sürüyor. Habertürk, karalama, dezenformasyon ve yalan haberden bir türlü vazgeçmiyor. Halkımızın doğru haber alma hakkını, genel olarak medyamızın itibarını garanti altına almak için çalışacağız. HABERTÜRKÜ KINIYORUZ!” ifadelerini kullandı.

Habertürk yazarı Fatih Altaylı, Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yayınlanan bayramlaşma videosuyla ilgili bir yazı kaleme almıştı.

Fahrettin Altun’un bu paylaşımı sonrası “HABERTÜRKÜ KINIYORUZ” ifadesi Twitter Türkiye gündeminin üst sıralarına yükseldi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir