Son 24 SaatTüm HaberlerYaşam

Eşine saldırdı diye kürekle vurduğu 3 yavru kediyi öldürdü

İstanbul’un Bahçeşehir ilçesinde bir sitede iddiaya göre Kemal A, eşi Aydın A’ya saldırdığı gerekçesiyle anne kedi ve yavrularına kürekle vurdu. Henüz bir günlük olan 3 yavru kedinin öldüğü olay sitede yaşayanların tepkisini çekti.

İstanbul’un Bahçeşehir ilçesinde bir sitesinde yaşanan katliamı, kedilerin bakımıyla ilgilenen Ayşe Genç Usta fark etti. Usta, anne kedinin ağzından kan geldiğini, yavru kedilerden birinin öldüğünü, ikisinin ise yaralandığını gördü. İddiaya göre Aydın A. evlerinde besledikleri köpeği gezdirmeye çıkardığında anne kedinin saldırısına uğradı. Bunu gören Kemal A. inşaat küreğiyle kedi ve yavrularına vurdu. Olayda bir günlük yavrulardan biri site içerisinde öldü.

Hayvan öldürmenin cezası sadece para!

İhbar üzerine İBB Veteriner Hizmetleri Müdürlüğü ve Başakşehir İlçe Emniyet Müdürlüğüne bağlı polis ekipleri siteye geldi. İBB Veteriner Hizmetleri Müdürlüğü ekipleri, anne kedi ve yaralanan 2 yavruyu tedavi altına aldı. Polis ise olayla ilgili inceleme başlattı, Kemal A. gözaltına alındı.  Anne kedinin tedavisi olumlu sonuç verse de 2 yavru kedi tedavileri sırasında hayatını kaybetti. Kemal A’ya para cezası kesildi.

‘Bir tanesi ölmüştü 2’si ağır yaralıydı’

İddiaları dile getiren Ayşe Genç Usta  “Kedi, 19 Mayıs günü doğum yaptı gayet iyiydi, alışveriş içeri dışarı çıktığımda mamalarını sularını verdim gayet iyilerdi. Döndüğümde vahşet bir görüntüyle karşılaştım anne kedinin ağzından kan geliyordu, yavruların bir tanesi ölmüştü iki tanesi ağır yaralı bir şekilde yatıyordu yerde. Ne olduğunu anlamadım. Bir erkek kedinin yaptığını düşündüm, bunu bir insan yapamaz, tahmin bile edemiyorum, aynı sitede oturan kişi tarafından yapıldığı aklımın ucuna bile gelmezdi. Eve çıktım kedinin can çekişme sesini duydum panik yaptım ne olduğunu anlamadım” diye anlattı.

Kürekle vurduğunu ifadesine itiraf etmiş

Ayşe Genç Usta “Saldırganın eşiyle köpeği yürüyüşe çıkıyor, büyük ihtimal kedi ve köpek birbirine giriyor orada eşi de orada araya giriyor ayırmak için o sırada yara almış. Hemen polisi aradım. Bugün de yavru kedilerin ölüm haberini aldım. O adamdan zaten şikayetçiyim ve bunların yapanların bir ceza alması gerektiğini düşünüyorum. Bu kişi ifadesinde yavruları öldürmediğini anne kediye eşini korumak için kürekle vurduğunu itiraf etmiş” dedi.

‘Hırsını alamıyor eve gidiyor geri geliyor’

Komşusundan şikayetçi olan Ayşe Genç Usta, “Tam hırsını alamıyor eve gidiyor geri geliyor. Kendisi de hayvan sever olduğunu iddia ediyor. Köpek baktığını iddia ediyor. Bunun hayvanseverlikle ne alakası var? Ben yetişmemiş olsaydım duymamış olsaydım anne kediyi de vahşi bir şekilde öldürecekti. Kocaman inşaat küreğiyle vurmak nedir? Evindeki hayvanın da kurtarılması gerektiğini düşünüyorum” şeklinde konuştu.

Kendilerinin de hayvansever olduğunu iddia etti

Aydın A. ise kendisine ve gezdirdiği köpeğine kedinin saldırdığını o an panikle eşi Kemal A.’nın kediyi uzaklaştırmak için kürekle vurduğu söyledi. Aydın A. evlerinde bir kedi bir de köpek olduğunu, kendilerinin de hayvansever olduğunu iddia etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir