Gündem

Erdoğan’ın müjdelediği kuru soğanlar İstanbul’da!

Tarım ve Orman Bakanlığı, Vatandaşa ücretsiz dağıtılacak kuru soğanların İstanbul’a getirilme görüntülerini paylaştı.

AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın verdiği talimat sonrası ihtiyaç sahiplerine ücretsiz olarak kuru soğan ve patates dağıtılacağı açıklanmıştı.

Tarım ve Orman Bakanlığı’nın resmi Twitter hesabından paylaşılan video ile kamyonlara yüklenen kuru soğanların İstanbul’a ulaştığı belirtildi.

Tarım ve Orman Bakanlığı, konuya ilişkin olarak şu açıklamayı yapmıştı:

“Tüketimin azalması stokların artmasına ve fiyatların üretici aleyhine düşmesine neden olmuştur. Bu durum karşısında çiftçimizin olumsuz etkilenmemesi için Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan talimatları ile TMO, üreticilerden yemeklik patates ve kuru soğan alımı ve ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza 81 İl Valilikleri aracılığıyla dağıtımı ile görevlendirilmiştir. Aynı zamanda Bakanımız Bekir Pakdemirli’nin patates ve soğan dağıtımına Ramazan ayı öncesi başlanması ile ilgili açıklamaları kamuoyuna yansımıştır.

Toprak Mahsulleri Ofisi, 10 Nisan itibariyle yemeklik patates, bugün itibariyle kuru soğan alımlarına başlamıştır. TMO alımlarında herhangi bir miktar sınırlaması söz konusu değildir. ÇKS’ye kayıtlı üreticilerden, tüketilebilir nitelikteki ürünlerin tamamı alınacaktır. Alımı yapılan patates ve soğanlar ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza ulaştırılmak amacıyla başta büyükşehirlerimiz olmak üzere 81 ilimize sevk edilerek Valiliklerimiz aracılığıyla ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza bedelsiz olarak dağıtılacaktır.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir