GündemPolitikaSon 24 SaatSon DakikaTüm Haberler

Erdoğan’ın, Kılıçdaroğlu’na açtığı 500 bin liralık dava sonuçlandı

Erdoğan, 1 Aralık 2020’de TBMM Grup Toplantısı’ndaki açıklamaları nedeniyle CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na açtığı 500 bin TL’lik tazminat davasını kaybetti.

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na açtığı 500 bin liralık manevi tazminat davasını kaybetti.

Gelişmeyi duyuran Kılıçdaroğlu’nun avukatı Celal Çelik, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, “Yargıdan bir ders daha! Erdoğan yine kaybetti! Genel Başkanımız yine kazandı!” ifadelerini kullandı.

Çelik, paylaşımında şunları söyledi: “Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nun “01.12.2020 tarihli konuşması nedeniyle Erdoğan tarafından 500.000₺ talepli) açılan ve Ankara 12. Asliye Hukuk Mahkemesinde bugün görülen davada yine haklı çıktık!”

Çelik, paylaşımında Kılıçdaroğlu’nun davaya konu olan sözlerini de aktararak şunları söyledi: “Erdoğan, sen Fetö ile Orduya kumpas kurup Kozmik Odayı Fetöcülere açtın; Katarlılardan emir alıyorsun; önlerinde diz çöktüğün tefecilere hizmet ediyorsun; Cahil; Hain; Takoz. Söz ve eleştirilerinin haklı dayanaklarının olduğunu ispatladık ve dava lehimize sonuçlandı.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir