Manşet - YanPolitikaSon 24 SaatTüm Haberler

Erdoğan’dan kabine toplantısı sonrası açıklama

Kabine toplantısının ardından açıklamalarda bulunan AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan bayram tatilinin 16 temmuzdan başlayarak 9 gün süreceğini açıkladı.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan başkanlığında yapılan Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı sona erdi. Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’ndeki toplantı yaklaşık 1 saat 50 dakika sürdü. Erdoğan, bayramın 16 Temmuz Cuma akşamından 26 Temmuz Pazartesi sabahına kadar süreceğini açıkladı. Erdoğan “Salı’dan (20 Temmuz) Cuma’ya kadar tam gün tatil. Pazartesi günkü yarım günü idari tatil olarak belirleme kararı aldık. Vatandaşlarımız 16 Temmuz Cuma akşamından 26 Temmuz Pazartesi sabahına kadar sürecek bir tatile kavuşmuş oluyorlar” dedi.

Erdoğan toplantının ardından açıklama yaptı.

“(Kovid-19) Virüsün yeni varyantları dünyayı tehdit ediyor. Biz hem sağlık sistemimizin gücü hem aşılama oranlarımızla nispeten iyi bir noktadayız.”

“Aşılamanın nispeten düşük olduğu yerler tehdit altına girebilir. Ciddi gayretler ve fedakarlıklarla elde ettiğimiz avantaja sahip çıkmak mecburiyetindeyiz.”

“Bayram günlerini de aynı şekilde kurallara uyarak geçirmeliyiz. Önümüzdeki dönemde aynı sıkıntılara düşmemek için tedbiri elden bırakmamalıyız.”

“Tüm vatandaşlarımı Bayrama kadar aşılarını yaptırmaya davet ediyorum”

Meslek liseleri OSB içine açılacak

“Üretim ve ihracat tarafında bir sıkıntımız yoktu. İnşallah 2021’de ihracatımızı 200 milyar doların üzerine çıkarak tüm zamanların rekorunu kıracağız.”

“Pek çok şehrimizde organize sanayi bölgeleri yetersiz kaldığı için yenilerinin kuruluş hazırlıkları yapılıyor. Artık meslek liselerini sanayi bölgeleri içinde açarak okul eğitimi ile işbaşı eğitimini birleştiriyoruz. Bakanlıklarımız kendi alanlarında gençlerimizin bu potansiyellerini hayata geçirmeye yönelik pek çok program uyguluyor.”

“Artık Türkiye, siyasi ve ekonomik olarak dünyanın en üst ligine adım atmak üzeredir.”

“Küresel yönetim ve ekonomi sisteminin yeni baştan yapılandığı şu süreçte Türkiye’yi hak ettiği yere getirmek için son iki asrın en önemli fırsatını yakalamış durumdayız.”

“Ankara-Niğde Otoyolu’nda sürücülerimiz artık otomobilleri ile yüzde 20, minibüs, yolcu otobüsü, kamyon ve tırlarıyla yüzde 40 indirimli seyahat edebilecek.”

“Karayolları Genel Müdürlüğümüzün işletmesindeki otoyollar ve köprülerde bayram vesilesiyle uygulanacak ücretsiz geçişler cuma gece yarısı başlayacaktır.”

Kadıköy’de kiliseye saldırı açıklaması

“İstanbul Kadıköy’de bir kilise duvarının üzerine çıkılarak sergilenen saygısızlığı birliğimize, beraberliğimize yönelik bir provokasyon olarak görüyorum. Benzer hadiseler gibi bu konunun da sonuna kadar takipçisi olacağız”

“Salı’dan (20 Temmuz) Cuma’ya kadar tam gün tatil. Pazartesi günkü yarım günü de idari tatil olarak belirleme kararı aldık”

“Vatandaşlarımız 16 Temmuz Cuma akşamından 26 Temmuz pazartesi sabahına kadar sürecek bir tatile kavuşmuş oluyorlar”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir