GündemManşet - Yan

Erdoğan’dan AKP’li vekillere: Hepiniz çobansınız, hepiniz sürünüzden mesulsünüz

AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan, partisinin milletvekillerine “Hepiniz çobansınız, hepiniz sürünüzden mesulsünüz” sözleriyle seslendi.

AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, partisinin 57 milletvekiliyle bir araya geldi. Milletvekillerinin şehirlerindeki sorunları anlattığı görüşmede bir milletvekilinin, “Eskiden, çocuklar çobanlık yapıyordu. Şimdi eğitim zorunlu olduğu için kimse çobanlık yapmıyor. Liseden sonra ben okudum, ‘Çobanlık mı yapacağım?’ diyorlar” şeklindeki sözlerine Erdoğan ilginç bire yanıt verdi. “Çobanlık kötü bir meslek mi? Bütün peygamberler çobandı” diyen Erdoğan, “Hepiniz çobansınız, hepiniz sürünüzden mesulsünüz. Peygamber efendimizin sözü var: Mesleğin iyisi kötüsü olmaz. Hepsi şereflidir” dedi.

CHP uyarısı

Cumhuriyet’ten Selda Güneysu’nun haberine göre, milletvekillerine ayrıca CHP ile ilgili “Peşlerine takılmayın, gündemi siz belirleyin” uyarısında bulunan Erdoğan, sosyal medyayı ihmal etmeden sahaya inmeleri gerektiği yönünde talimatın verdi.

Yine ‘türban’ yine ‘mağduriyet’

Erdoğan,ayrıca, milletvekillerine NATO ile ilgili bilgi verirken, Malezya’da Kuala Lumpur Büyükelçisi Merve Kavakçı’nın kızı Fatma Kavakçı üzerinden gelen eleştirileri de ‘türban’ üzerinden ele aldı.” Fatma Kavakçı’nın Trump başkanlığında yapılan toplantılarda da bulunduğunu belirten Erdoğan, “Bunların hepsinin hâlâ kafalarının arkasında o yasak var. Biz bunun önünü açtık. Bizim Meclis’te kadın vekillerimiz var. Fatma, kendisini yetiştirmiş bir kızımız. Trump, Fatma’ya, ‘Sen nereden öğrendin’ dedi. Fatma da ‘Ben Teksas’ta doğup büyüdüm’ diye cevap verdi. Ben de ‘Bir lisana hâkim olan tercüman çok önemli’ dedim. Biden da çok şaşırdığını ve çok güzel konuştuğunu söyledi” ifadelerini kullandı.

https://yaziyor.org/2021/06/25/erdogan-erken-secim-cagrisina-cevap-verdi/
https://yaziyor.org/2021/06/24/erdogan-seffafligi-19-yil-sonra-hatirladi-ihaleleri-canli-yayinlayin/
https://yaziyor.org/2021/06/21/gazeteci-deniz-yucel-erdogani-bekleyen-marmariste-emeklilik-hayati-degil-cezaevi/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir