GündemManşet - YanSağlık

Erdoğan, Haziran’da normalleşmeyi hedefliyor

AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan, salgına ilişkin yaptığı açıklamada haziran ayını işaret etti.

AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, ABD’li şirket yöneticileriyle video konferans yöntemiyle görüştü. Erdoğan, “Haziran ayında yoğun bir aşılama kampanyası yürüterek, ülkemiz genelinde normalleşmeyi temin etmeyi hedefliyoruz” açıklaması yaptı.

Erdoğan şunları söyledi:

“Salgın döneminde dünya ekonomileri bir kaç istisnai dışında çok ciddi daralmalar yaşadı. Türkiye’nin önünde yeni fırsat pencerelerinin açılmasını sağladık. Salgın döneminde birçok firmamız daha önce hiç varlık göstermediği ülke ve bölgelerde açılma imkanı buldu. Haziran ayında yoğun bir aşılama kampanyası yürüterek, ülkemiz genelinde normalleşmeyi temin etmeyi hedefliyoruz.”

Hedef 100 milyar dolar

ABD ile müttefiklik ilişkilerini önemsediğini söyleyen Erdoğan, “Sayın Biden ile NATO zirvesinde gerçekleştireceğimiz görüşmenin yeni dönemin habercisi olacağına inanıyorum. ABD ile 100 milyar dolarlık ticaret hacmi hedefimize ulaşmak için samimi, saygılı, ortak çıkarlara ve değerlere dayanan bir yaklaşıma ihtiyaç duyuyoruz” dedi.

https://yaziyor.org/2021/05/26/erdogan-rizede-saldiriya-ugrayan-aksener-hakkinda-konustu/
https://yaziyor.org/2021/05/26/erdogan-sozde-babalarin-racon-kestigi-turkiyeyi-hukuktan-baska-yontemlerin-gecerli-olmadigi-bir-seviyeye-getirdik/
https://yaziyor.org/2021/05/26/selahattin-demirtas-ey-soylu-buldugun-iki-itirafci-beyani-bizim-terorist-olmamiza-yetiyor-da-senin-bizzat-koruma-verdigin-adam-cikip-ifsada-bulununca-bos-isler-mi-oluyor/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir