GündemManşet - YanPolitika

Erdoğan, CHP’li Engin Altay hakkında suç duyurusunda bulundu

AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın avukatları, CHP’li Engin Altay hakkında suç duyurusunda bulundu.

AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın avukatı Hüseyin Aydın, CHP Grup Başkan Vekili Engin Altay hakkında Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunduklarını duyurdu.

CHP’li Engin Altay, katıldığı bir televizyon programında “Rahmetli Menderes de bir dönem dinci odaklara pek yüz vermişti, taviz vermişti. Ve onlar o kadar ileri gitmişlerdi ki Menderes’ten aldıkları güç ve yüzle… Menderes sonra ne yapmak zorunda kaldı? Atatürk’ü Koruma Kanunu yapmak zorunda kaldı. Umarım Erdoğan’ın da sonu benzemesin Menderes’e” ifadelerini kullanmıştı.

“Biz kefenimizi giyerek yola çıktık”

Erdoğan ise partisinin grup toplantısında Engin Altay’ın sözleri için “Şimdi bir edepsiz, ahlaksız benim de akıbetimin Menderes gibi olacağını söylüyor. Be ahlaksız biz kefenimizi giyerek yola çıktık. Ölümden korkmadık. Bu yolculuğumuzu böyle devam ettireceğiz. Siz zaten ölümden kaçacak delik arayanlardansınız” ifadelerini kullandı.

Suç duyurusu

Bu açıklamanın ardından Erdoğan’ın avukatları, Altay hakkında Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulundu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir