GündemManşet - YanPolitika

Engin Altay: Erdoğan trollerin tezgahına gelmiş

AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın hakkında suç duyurusunda bulunması sonrası açıklama yapan Engin Altay, “Erdoğan trollerin tezgahına gelmiş” dedi.

CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, hakkında soruşturma başlatılmasına ilişkin konuştu. 

Altay yaptığı yazılı açıklamada, KRT Televizyonu’nda gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulunurken, Çamlıyayla İlçe Milli Eğitim Müdürü’nün, Atatürk’ün eseri Nutuk’u yasaklaması üzerine, üzerine yaptığı konuşmanın ardından gelişen süreci anlattı. 

“Konuşmamı izlemelerini tavsiye ediyorum”

Altay, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Ne böyle bir ümidim var ne de böyle bir şeyi ümit ettiğime ilişkin sözüm var. Sözlerimin hepsi kayıt altında. Bu kayıt içinde böyle bir ifade varsa ben gereğini yaparım. Ama yok. Belli ki Sayın Erdoğan, konuşmamı izlememiş ve dinlememiş. Erdoğan, etrafındaki trollerin tezgahına gelmiş. Kendisine, savcılara ve dileyenlere sosyal medya hesaplarımdan konuşmamı izlemelerini tavsiye ediyorum. Açık gerçeğe rağmen çarpıtmayla, yalanla algı oluşturmaya çalışıyorlar. Neredeyse her gün bir örneğini gördüğümüz şekilde, trol aklı ile sanal alemde, sosyal medyada kendileri gibi düşünmeyen, eleştiren, yaşadığı sıkıntıları ifade edenleri linç ediyorlar.”

“Ben de yargıya taşıyacağım”

Erdoğan’ın kendisi hakkında suç duyurusunda bulunduğunu, Ankara Cumhuriyet Savcılığının jet bir soruşturma açtığını ve RTÜK’ün de konuyu derhal gündemine aldığını bildiren Altay, darbe girişimi yaftalaması peşinde olunduğunu ancak bunun tutmayacağını söyledi.

Altay, “Bana yapılan hakaretleri ben de yargıya taşıyacağım.” ifadesini kullandı.

https://yaziyor.org/2021/04/21/erdogan-chpli-engin-altay-hakkinda-suc-duyurusunda-bulundu/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir