Manşet - YanSon 24 SaatTüm Haberler

Emine ve Ferit Şenyaşar, Buldan’ın ziyareti öncesi gözaltına alındı

Eşi ve iki oğlu AKP Milletvekilinin koruma ve akrabaları tarafından katledilen ve 128 gündür Urfa Adliyesi önünde “Adalet Nöbeti” tutan Emine Şenyaşar ve oğlu Ferit Şenyaşar, HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan’ın kentte yapacağı ziyaret öncesi gözaltına alındı.  

Gerekçe: Koruma memuruna hakaret

AKP Milletvekili İbrahim Halil Yıldız’ın koruma ve yakınlarının saldırısı sonucu eşi ve iki oğlunu yitiren Emine Şenyaşar ve saldırıdan yaralı kurtulan oğlu Ferit Şenyaşar, sabah saatlerinde nöbetlerinin 128’inci gününü gerçekleştirmek için adliye binası önüne gelmek için yola çıktı. Kent girişinde polisler tarafından durdurulan Emine ve Ferit, “kamu memuruna hakaret etmek” gerekçesiyle haklarında açılan bir soruşturma kapsamında gözaltına alındı.  

Pervin Buldan kente geldi  

Emine ve Ferit Urfa İl Emniyet Müdürlüğü’ne götürülürken, bugün Halkların Demokratik Partisi (HDP) Eş Genel Başkanı Pervin Buldan’ın kentte halk buluşması ve ziyaretleri gerçekleşecek. Daha önce 20 Mayıs’ta yine Pervin Buldan’ın aileyi ziyaret etmesi öncesi Emine ve Ferit gözaltına alınmıştı. Bugün yeniden aynı şeyin yaşanması dikkat çekti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir