Son 24 SaatSon DakikaTüm Haberler

Düğün konvoyu yapıp ambulansa yol vermemişlerdi: 10 sürücüye ceza

Ankara’da düğün konvoyu ile ambulansın geçişine engel olan araçlar tespit edildi. Polis, ambulansa yol vermeyen 10 aracıın sürücülerine 11 bin 56 lira idari para cezası kesti.

Ankara Emniyet Müdürlüğü, Kuzey Çevre Yolu Pursaklar varyantı havalimanı istikametinde dün para almak için düğün konvoyunun önünü keserek trafiğin durmasına sebebiyet veren bir sürücü ile ambulansın geçişine izin vermeyerek trafik güvenliğini tehlikeye düşüren 9 sürücünün tespit edildiğini duyurdu.

Açıklamada, bu sürücülere toplam 11 bin 56 lira idari para cezası uygulandığı ve bir sürücü hakkında da adli işlem başlatıldığı kaydedildi.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca da Twitter hesabından trafikte ambulansların öncelik hakkı bulunduğunu hatırlatarak şunları söyledi: “Ankara’da 112 Acil Ambulansı, görevlendirildiği hastaya ulaşmaya çalışırken yolda bir düğün konvoyunun engeline takıldı. Bu olay sebebiyle bir kez daha hatırlatıyoruz: Trafikte öncelik ambulansındır. Acil müdahale ertelenemez, sevinci yaşamanınsa yeri, zamanı vardır.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir