KadınManşetSon 24 Saat

Deniz Poyraz’ın ardından kadınlar: Yasta değil isyandayız!

HDP İzmir İl Örgütü’ne gerçekleşen saldırıda katledilen Deniz Poyraz için kadınlar eylemdeydi. İstanbul Sözleşmesi nöbet eylemini iptal eden kadınlar Deniz Poyraz’ın katledilmesini protesto etti.

İstanbul Sözleşmesinden Vazgeçmiyoruz İzmir Kampanya Grubu HDP il örgütüne gerçekleşen saldırının ardından bugün yapacakları nöbet eylemini iptal etti. Kadınlar HDP İl binası önüne gelerek açıklama yaptı. Burada yaptıkları açıklamada sık sık “Denizin hesabı sorulacak”, “Yasta değil isyandayız” sloganları attılar.

Kadınlar adına açıklama yapan Ebru Dinçel, “Üzgün olduğumuz kadar öfkeliyiz. Bir kadın katliamının tanığıyız. İstanbul Sözleşmesi’ni uygulamadıkları için 88 kadın katledildi yazıyor HDP binasında asılı pankartta. Bu pankarta Deniz’in ismini kurşunlarla yazdınız. Burada yığılan polisin 10 u orada olsaydı bu katliam yaşanmazdı. Biz bu katliamları biliyoruz” dedi.

Katliamın göz göre göre gerçekleştiğine dikkat çeken Dinçel, “Bu devlet bugün de hedef gösterilen HDP il binasına elini kolunu sallaya sallaya geldi ve bizim kız kardeşimizi katletti. Üzgünüz evet ama isyanımız daha büyük. Biz ne İstanbul Sözleşmesi’nden vazgeçeceğiz ne de mücadeleden. Deniz ‘in de hesabını soracağız. Yaşasın demokrasi mücadelemiz, yaşasın kadın mücadelemiz” diye konuştu.

Kadınların eylemine bina önünde bekleyenler de destek verdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir