Son 24 SaatTüm Haberler

Çöplerle dolu evde kilitli tutulan çocuğun sağlık durumuna ilişkin açıklama

Bursa’da 1 yıl boyunca teyzesi tarafından evde kilitli tutulan 9 yaşındaki çocuğuk hakkında açıklama yapan Prof. Dr. Özlenen Özkan, “Çocuk biraz zayıf ama genel sağlık durumu iyi” dedi.

Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Özlenen Özkan çöp evde bulunan 9 yaşındaki çocuğun sağlık durumu hakkında açıklama yaptı.

Özkan’ın açıklaması şöyle:

“Amacımız, bu yaşadığı şeyleri geride bırakabilmesi için çocuğu güçlü yetiştirebilmek. Boyu 138 santimetre, kilosu 17. Bunları 1 yıl içinde olması gereken düzeye çıkması için elimizden geleni yapacağız. Durumu orta iyi diyebiliriz. Organ yetmezliği mevcut değil. Amaç yaşıtlarını yakalayabilmesi. Korkak ve konuşmayan bir çocuktu fakat bizimle iletişime geçiyor ve gülümsüyor.”


Bursa’nın Nilüfer ilçesi Görükle Sakarya Mahallesi’nde bulunan bir apartmanda dairesi olan Aydın S., evini 1 Temmuz 2020’de Kamuran Pınar A.’ya kiraya verdi. Kamuran Pınar A.’nın 1 yıl boyunca kira ödememesi ile ev sahibi konuyu mahkemeye taşıdı.

Mahkemeden tahliye kararı çıktı.

Kararın ardından eve giden icra ekibi, dairenin kapısını çilingir yardımıyla açtırdı. Kapının açılmasının ardından ekipler, çöp içindeki evle karşılaştı.

Ertesi gün çilingir yardımıyla eve giren Kamuran Pınar A., mahkemenin tahliye kararına uymayıp, eve girmeye devam ettiği gerekçesiyle gözaltına aldı.Kamuran Pınar A., ifadesinin ardından serbest kaldı.

Bu sırada çöp evin temizlenmesi için Nilüfer Belediyesi ekipleri eve gelince kilitli ve çöplerle dolu odada baygın halde yatan bir çocukla karşılaştı.

Çocuğun odada kilitlendiği ve tuvaletini dahi odaya yaptığını farkettiler. Sağlık ve polis ekiplerine haber verildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir