KadınManşet - YanSon 24 Saat

Çocuğunu bırakacak kimsesi olmadığı için markete bebeğiyle giden kadına ceza kestiler

Sokağa çıkma yasağını ihlal ettikleri gerekçesiyle yurttaşlara yine ceza yağdı. Edirne’de yaşından dolayı alışverişe 18 yaşının altındaki tornuyla giden yaşlı bir kadına ve çocuğunu bırakacak kimse olmadığı için markete bebeğiyle giden bir kadına polis ceza uyguladı

Vaka sayılarında düşüş olduğu belirtilen kentte polis denetimleri arttırdı. Kent merkezindeki Balıkpazarı Caddesi üzerindeki denetimlerde market önünde çocuk arabası bulunan bir kadını gören polis, kadına ceza kesmek istedi. “Çocukla dışarıya çıkmanın yasak olduğunu” söyleyen polise, kadının cevabı, çocuğun kendisine ait olmadığı şeklinde oldu. Kadın, “Ben alışveriş için geldim, çocuk benim değil annesi alışveriş yapıyor. Bana emanet bıraktı. Bana ceza yazamazsın” dedi. Bunun üzerine polis çocuğun başında annesinin gelmesini bekledi.

‘Bırakacak kimsem yok, babası çalışıyor’

Marketten çıkan anneye “Çocukla dışarıya çıkamazsınız” dedi. Bunun üzerine anne, “Bırakacak kimsem yok. Babası işte çalışıyor, o yüzden beraberimde getirmek zorunda kaldım” karşılığını verdi. Polis, çocuğunu bırakacak kimsesi olmadığını söyleyen kadına para cezası uyguladı.

‘Ayaklarım ağrıdığı için torunum beni bisikletiyle getirdi’

Markete torununun kullandığı elektrik bisiklet ile gelen bir kadını polis durdurdu. Polis, bisikleti kullanan çocuğunun yaşının küçük olduğunu ve dışarıya çıkmasının yasak olduğunu söyleyip, ceza uygulanacağını anlattı. Kadın ise, “Ne olur ceza kesmeyin, ayaklarım ağrıdığı için torunum beni bisikletiyle getirdi. Kurban olayım ceza yazmayın” dedi. Polis, kadın hakkında tutanak tutarak ceza uygulayıp, çocuğu eve geri gönderdi.

Fahrettin Koca, önceki gün geldiği Edirne’de, vaka sayılarının düştüğünü belirterek, 98 filyasyon ekibinin sahada görev yaptığını söyledi. Koca, “Edirne’de son bir haftada vaka sayısı yüzde 50 oranında azaldı. Edirne‘de yatak doluluk oranımız yüzde 52,1. Yoğun bakım doluluk oranımız ise yüzde 66,7. Edirne, hemşehrilerimizin de ilgisiyle aşılama programını başarıyla yürüten illerimizden 65 yaş üstü vatandaşlarımızın Edirne’de aşılanma oranı yüzde 88″ dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir