GündemManşet - YanSağlık

CHP’li vekil: Saray’a duyuruyorum, 16 bin kişi 1 ay içinde ölecek

CHP’li Servet Ünsal, iktidarın politikalarını eleştirdi, “Saray’a duyuruyorum, 16 bin kişi 1 ay içinde ölecek” ifadelerini kullandı.

CHP Ankara Milletvekili Dr. Servet Ünsal, TBMM’de düzenlediği basın toplantısında iktidarın politikalarına ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Ünsal, ekonomiden hukuka eğitimden sağlığa her alanda çöküş yaşandığını belirterek iktidarın Türkiye’yi dört koldan batağa sapladığını söyledi.

“16 bin kişi 1 ay içinde ölecek”

Pandemiye ilişkin konuşan Ünsal, “PCR pozitif olan 516 bin kişi var ve bunlar dışarıda geziyor. 4 hafta içinde bu vakaların yüzde üçünü kaybedeceğiz. Saray’a duyuruyorum, 16 bin kişi 1 ay içinde ölecek” ifadelerini kullanırken, toplam vaka sayısından iyileşen ve vefat sayısı çıkarıldığında korona havuzunda 516 bin civarı vaka kaldığını belirtti.

CHP’li Ünsal, gerçek vaka sayısının 200 binlerde, vefat sayısının da binlerde olduğunu ileri sürerek Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın vatandaşları sorumlu tutan açıklamasına tepki göstererek 4 hafta tam kapanmanın gerektiğini söyledi.

“Bilim Kurulu görevini yapmıyor”

Ülkeyi yönetemeyen, pandemide dibe vuran Saray Hükümeti’nin suçu vatandaşın üstüne attığını dile getiren Ünsal şunları söyledi:

“Hırsızın hiç mi suçu yok? Lebalep kongre yapan, binlerce kişiyle cenaze töreni yapan siz suçlusunuz. Almanya’nın 6 misli vakamız var ama nedense vefat sayımız daha az. Bilim Kurulu görevini yapmıyor, siyasetin arkasında kaldı.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir