ÇevreGündemManşet - YanTüm Haberler

CHP’li Girgin isyan etti: 630 milyon liraya buraya saray yapılıyor, nerede bu uçaklar?

CHP Milletvekili Süleyman Girgin, Marmaris’te orman yangınının yaşandığı bölgeye giderek incelemelerde bulundu. “630 milyon liraya buraya saray yapılıyor, nerede bu uçaklar?” diyen Girgin, Bakan Pakdemirli’ye istifa çağrısında bulundu.

Muğla’nın Marmaris ilçesinde Armutalan Mahallesi oteller bölgesinde çıkan orman yangını sonrası, CHP Muğla Milletvekili Süleyman Girgin bölgeye gitti.

“İş bilmez yöneticilerimizin elinde memleketimiz heba oluyor”

Yangın devam ettiği sırada açıklama yapan Girgin, “Öncelikle hepimize geçmiş olsun. Üzülerek görmekteyiz ki memleketin her tarafı ateşe verilmiş durumda. Yine üzülerek görüyoruz ki iş bilmez yöneticilerimizin elinde memleketimiz heba oluyor” dedi.

“630 milyon liraya buraya saray yapılıyor, nerede bu uçaklar?”

“Ben buradan Tarım ve Orman Bakanı’na sormak istiyorum. Yüz kere söyledik, yüz kere soru önergesi verdik, bu uçaklar nerede?” diyen Girgin, “9 tane filo alınıyor bu ülkeye. 630 milyon liraya buraya saray yapılıyor, nerede bu uçaklar? Tarım ve Orman Bakanı biraz utanma ve arlanması varsa derhal istifa etsin” ifadelerini kullandı.

“Saray’a gelince para var ama uçak almaya yok”

Uçaklara bütçe ayrılmamasını eleştiren Süleyman Girgin, “Elbette burada bir sabotaj ve kundaklama varsa bunun hesabı sorulur. Ancak orman yandı, canlar, kuş, kurt hepsi bitti. Bunun hesabını kim verecek? Yazıklar olsun. Yüz kere söylüyoruz Saray’a gelince para var ama uçak almaya yok. Bu inadınız niye? Bunun mutlaka hesabını hep beraber soracağız. Hepimize geçmiş olsun. Bunların da sonuna kadar takipçisi olacağız” diye konuştu.

Tıklayın: Erdoğan’dan orman yangınlarına ilişkin açıklama

Tıklayın: Manavgat’taki orman yangınında 3 kişi hayatını kaybetti

Tıklayın: Marmaris’teki orman yangınında bir kişi hayatını kaybetti

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir