GündemKadınSon 24 SaatTüm Haberler

CHP’li gençlik yöneticisinden transfobik saldırıya “adam gibi adam” desteği

Dün Kadıköy’de transfobik saldırıda bulunan Aylak Kafe adlı işletmenin sahiplerine CHP’li gençlik yöneticisi “Adam gibi adamlar” desteği verdi.

Dün İstanbul Sözleşmesi için Kadıköy’de yapılan eylemin ardından Aylak Kafe adlı mekana giden trans kadınlar asılı olan bir afişe tepki gösterdi. Afişteki stand-upçının transfobik söylemde bulunduğunu ileri süren kadınlar mekandan afişin kaldırılmasını istedi. Ardından afişi kendileri söküp attı. Kafede çalışan bir kadınla süren tartışma büyüyünce mekanın sahibi olan iki erkek trans kadınlara saldırarak, birini darp ettti.

Olay yerine kadınların gelmesi üzerine transfobik saldırı durduruldu. Olaya dair tarafları dinleyen kadınlar kamera görüntülerini incelemek istedi. Olay daha sonra sosyal medyada tartışılmaya başlandı. Sosyal medyada kimi kişiler mekan sahiplerini savunurken kimileri de saldırının transfobik olduğunu söyledi.

‘Kadıköy’e gidersem, gideceğim tek kafe’

Konuyla ilgili pek çok paylaşım yapılırken CHP Küçükçekmece İlçe Gençlik Örgütü başkan yardımcısı olan Pusat Çekeryürek’li de sosyal medya hesabından eril bir paylaşımda bulundu. Çekeryürek, saldırıyı sosyal medyadan duyuran Havin’in paylaşımını alıntılayarak instegram hesabında şu ifadelere yer verdi: “Kadıköy’e gidersem gideceğim tek kafe adam gibi adamlar”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir