GündemManşet - Yan

CHP’li Adıgüzel: ‘Uzaktan eğitime ara’ kararına Bakan Selçuk’un okulu uymuyor

CHP’li Mustafa Adıgüzel, ‘uzaktan eğitime ara’ kararına Bakan Ziya Selçuk’un sahibi olduğu Maya Koleji’nin uymadığını söyledi.

CHP Milli Eğitim Komisyonu üyesi Ordu Milletvekili Mustafa Adıgüzel, Milli Eğitim Bakanlığı’nın 10, 11, 12 Mayıs tarihlerinde uzaktan eğitime ara verileceğini açıklamasına rağmen, Bakan Ziya Selçuk’un kendi okulunda uzaktan eğitime devam ettiğini açıkladı.

“Özel okul velilerini mutlu etmek için mi?”

Milli Eğitim Bakanlığı’nın bu kararının daha önce yayınlanan Cumhurbaşkanlığı yazısına dayandığı belirten Adıgüzel, şu açıklamayı yaptı:

“Milli Eğitim Bakanlığı, Cumhurbaşkanlığı’nın ilgili yazısına istinaden bir karar veriyor. Diyor ki pazartesi, salı ve çarşamba günleri öğretmenlerimiz idari izinlidir, uzaktan eğitim olmayacak diyor. Ancak dediğine kendi okulunda uymuyor. Öğretmenler, Maya Koleji’nde ve bazı özel okullarda çalışmaya devam ediyor. Eğitim bir bütündür. Okula göre, özel ya da kamu olmasına göre ayrıştırırsanız. Hem eşitlik ilkesi ortadan kalkar hem de akla başka sorular gelir. Acaba Bakan’ın kendi okuluna yaptığı bu ayrıcalık, para ödeyen özel okul velilerini mutlu etmek için midir? Kendi okulunda gerekli gördüğü uzaktan eğitime niçin diğer tüm okullarda gerek görmemiştir? Maalesef ülkemizin eğitim sisteminde böylesi garip uygulama ve kararlar artık alışkanlık haline gelmiştir.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir