GündemManşet - YanPolitika

CHP’den Soylu’ya çağrı: Sende onur varsa istifa edersin

CHP’li Veli Ağbaba, Süleyman Soylu’ya seslendi, “İçişleri Bakanı’na çağrı yapıyoruz; sende onur varsa bir dakika daha o koltukta oturmaz istifa edersin” dedi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, organize suç örgütü lideri Sedat Peker’in görüntü kaydında yer alan iddialar üzerine İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya istifa çağrısı yaptı. Ağbaba, “Bir gazeteci, çete lideriyle İçişleri Bakanı arasında aracılık yapıyor. İçişleri Bakanı’na çağrı yapıyoruz; sende onur varsa bir dakika daha o koltukta oturmaz istifa edersin” dedi.

ANKA’nın aktardığına göre, CHP Malatya Milletvekili Ağbaba, Peker’in, Özışık ile telefon görüşmesini ifşa etmesiyle devam eden, ‘siyaset-mafya’ ilişkisi iddialarını değerlendirdi.

Ağbaba, “Bir gazeteci, çete lideriyle İçişleri Bakanı arasında aracılık yapıyor, net olarak ortaya çıkmıştır” diye konuştu. Bakan Soylu’ya çağrı yapan Ağbaba, “Sende onur varsa bir dakika daha o koltukta oturmaz istifa edersin. Çetenin, uyuşturucu liderlerinin devleti, siyasetçileri, ülkenin bakanlarını teslim aldığı bir manzarayla karşı karşıyayız” ifadelerini kullandı.

https://yaziyor.org/2021/05/19/suleyman-soylu-hadi-ve-suleyman-ozisik-hakkinda-suc-duyurusunda-bulundu/
https://yaziyor.org/2021/05/19/suleyman-soyludan-hadi-ve-suleyman-ozisik-aciklamasi/
https://yaziyor.org/2021/05/19/sedat-peker-suleyman-soylu-ile-gorustugunu-reddeden-hadi-ozisikla-gorusmesini-yayinladi/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir